III Niedziela Wielkiego Postu 15 marca 2020 r.

Zachęcamy do składania do skarbonki w kościele jako jałmużnę wielkopostną ofiar przeznaczonych na odnowienie grobów dzieci pochowanych na koszalińskim cmentarzu.

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

1.W tym tygodniu:

• dziś – II Niedziela Wielkiego Postu:
    nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali, natomiast będzie dodatkowa Msza św. o godz. 13.30
  • wtorek:
    o 18.00 Msza święta w intencji ks. Zbigniewa Jędrzejczyka i ks. Zbigniewa Werry z okazji imienin;
    - o 18.30 obok biura parafialnego bezpłatne konsultacje z ekspertem finansowym;
  • środa:
    dzień imienin ks. Biskupa Edwarda Dajczaka – pamiętajmy w modlitwach o czcigodnym Solenizancie;
  • czwartek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP:
  • piątek:
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • sobota:
    o godz. 10.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (koło katedry) zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka. Uroczystości pogrzebowe na cmentarzu komunalnym rozpoczną się w kaplicy o godz. 11.30;

2. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.

3. Zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Caritas Diecezji lub na Dom Miłosierdzia w Koszalinie.

4. Od piątku – 20 marca od godziny 15.00 do soboty – 21 marca do godziny 15.00 w ramach inicjatywy „24 godziny dla Pana” będzie trwał kapłański dyżur w konfesjonale w kościele katedralnym w Koszalinie. Przez cały czas trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji. Inicjatywa „24 godziny dla Pana” rozpocznie się i zakończy o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.

5. Nasza Parafia organizuje w terminie: 10.07 – 21.07 kolonie katolickie w Hiszpanii na wybrzeżu Costa Brava. W ramach kolonii: park rozrywki Asterixa koło Paryża, zwiedzanie Barcelony i stadionu FC Barcelona oraz park rozrywki Gardaland. Dalsze szczegóły na plakacie i na stronie internetowej. Zapisy w ramach biura parafialnego.

6. Parafia organizuje także pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie: 17.10 – 24.10. Szczegółowy plan pielgrzymki dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Zapisy wraz z zaliczką w wysokości 1000 zł w zakrystii i w ramach biura parafialnego.

7. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

8. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy na cały tydzień błogosławieństwa Bożego i dobrego przeżycia Wielkiego Postu!