rpskRPSK

Rodzina Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego (RPSK) to grupa osób, którym szczególnie leży na sercu sprawa powołań kapłańskich. Seminarium Duchowne w naszej diecezji potrzebuje wsparcia nie tylko materialnego, ale również duchowego. To dlatego członkowie Rodziny Przyjaciół regularnie modlą się za wszystkich kleryków i wykładowców naszego Seminarium. Niektórzy biorą także udział w rekolekcjach proponowanych przez Seminarium.

Spotkania Rodziny Przyjaciół w naszej parafii odbywają się w każdy I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej.
Grupa gromadzi się także w I czwartek miesiąca na adoracji od godz. 17:00.
Opiekunem wspólnoty jest ks. Grzegorz Szymanowski.

Swoją modlitwą RPSK obejmuje kleryków kształcących się w naszym koszalińskim seminarium, ale i tych powołanych do zakonów. Szczególną troską otaczamy pochodzących z naszych parafii. Obecnie do stanu duchownego przygotowują się:

Mateuszkl. Mateusz Wasilewski

Student piątego roku koszalińskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

MichalZmiejko

br. Robert OSB (Michał Żmiejko)

Od 2006 r. przebywa w klasztorze benedyktynów w Lubiniu (Wielkopolska). Studiował teologię w Poznaniu. 7 lipca 2013 r. złożył śluby wieczyste.