Jesteś tutaj: Start
Z reguły to my przychodzimy do Niego, dziś On- sam Pan Jezus- gościł na naszych ulicach.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypomina nam o realnej obecności Jezusa w Eucharystii. Jest również manifestacją naszej wiary, a także znakomitą okazją do budowania wspólnoty i podtrzymywania więzi między parafianami.
To już blisko rok św. Urszula Ledóchowska gości w naszej parafii. W przeddzień jej liturgicznego wspomnienia modliliśmy się o wstawiennictwo tej świętej za nami- parafianami, za Fundacją "Zdążyć z Miłością", za członkiniami Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich oraz naszymi Kapłanami obchodzącymi swoje rocznice święceń.
Członkowie Grupy Modlitwy Ojca Pio wraz z opiekunem duchowym ks. proboszczem Andrzejem Hryckowianem oraz parafialnymi czcicielami tego świętego stygmatyka w dniach 13-18 kwietnia 2026 r. przeżywali rekolekcje ze św. Ojcem Pio w San Giovanni Rotondo. Prowadzącym był br. Roman Rusek OFM Cap, który mieszka i posługuje w tym miejscu.
Dzisiejsza wieczorna msza św. zgromadziła liczniej niż zazwyczaj parafian i gości- wśród nich księży z dekanatu. Zjednoczyliśmy się wokół ołtarza, by modlić się i świętować, a wszystko za przyczyną św. Wojciecha. Mszy przewodniczył ks. Wojciech Pawlak, diecezjalny duszpasterz młodzieży.