IV Niedziela Wielkiego Postu 22 marca 2020 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii:

• Stanisław Brzęczek, lat 79,
  • Waldemar Hnatyszyn, lat 67.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Zachęcamy do składania do skarbonki w kościele jako jałmużnę wielkopostną ofiar przeznaczonych na odnowienie grobów dzieci pochowanych na koszalińskim cmentarzu.

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

1.W tym tygodniu:

• dziś – IV Niedziela Wielkiego Postu:
    nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali;
  • środa: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia:
    - zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – każdy z nas może przez dar 9-cio miesięcznej modlitwy (dziesiątek różańca wraz z krótką specjalną modlitwą) uratować jedno poczęte życie!
  • piątek:
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;

1. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.
  2. Przy drzwiach wejściowych są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny; zapraszamy do składania darów żywnościowych do kosza wystawionego w kościele – jest to jedyna forma pomocy najuboższym na Święta Wielkanocne, gdyż w tym roku nie jest możliwa zbiórka żywności przez Caritas przed sklepami;
  3. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie we wtorek i w piątek od 16.00 do 17.00
  4. Zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Caritas Diecezji lub na Dom Miłosierdzia w Koszalinie.
  5. Nasza Parafia organizuje w terminie: 10.07 – 21.07 kolonie katolickie w Hiszpanii na wybrzeżu Costa Brava. W ramach kolonii: park rozrywki Asterixa koło Paryża, zwiedzanie Barcelony i stadionu FC Barcelona oraz park rozrywki Gardaland. Dalsze szczegóły na plakacie i na stronie internetowej. Zapisy w ramach biura parafialnego.
  6. Parafia organizuje także pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie: 17.10 – 24.10. Szczegółowy plan pielgrzymki dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Zapisy wraz z zaliczką w wysokości 1000 zł w zakrystii i w ramach biura parafialnego.
  7. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego!