V Niedziela Wielkanocna 19 maja 2019 r.                    

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

 • śp. Genowefa Sejmicka, l. 91
 • śp. Kazimierz Łukomski, l. 83.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót, od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30

Nabożeństwa majowe – codziennie, z wyjątkiem środy, o 17.30; w środy po Mszy wieczornej ok. 18.35 przy figurze NMP przy ul. Zwycięstwa.

1.W tym tygodniu:

 • dziś:
  - podczas Mszy o 12.00 Uroczystość Rocznicy I Komunii świętej;
 • czwartek:
  -
  o 18.40 spotkanie RPSK;
  - Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego zaprasza w każdy czwartek na modlitwę za kapłanów pracujących w naszej diecezji. O 18.00 odprawiana jest w tej intencji Msza, a po niej dalsze modlitwy do godziny 20.00;
 • piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki wiernych:
  - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  - w przeddzień dnia imienin zapraszamy na Mszę o 18.00 w intencji ks. Grzegorza;
 • sobota:
  -
  o 7.30 wyjazd dzieci na dzień dziecka do Skrzatusza: koszt wyjazdu – dla dzieci 5 zł, dla osoby dorosłej 10 zł, dzieci i dorośli zabierają karimaty do siedzenia, picie i jedzenie;
 • przyszła niedziela:
  -
  w Dniu Matki pamiętajmy w modlitwie o wszystkich mamach – Msza w ich intencji o 9.00;
  - o 15.00 kolejna katecheza na Górze Chełmskiej.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusze składamy życzenia wielu łask Bożych. 

 1. Parafia nasza organizuje w ramach Dnia Dziecka wycieczkę do Heideparku w Niemczech. Wyjazd w piątek – 7 czerwca o 23.00 sprzed naszego kościoła, powrót w niedzielę we wczesnych godzinach porannych. Koszt wyjazdu dla dziecka 280 zł, dla osoby dorosłej 330 zł. W cenie jest przejazd, ubezpieczenie oraz bilet wstępu do parku.

3. Od 26 czerwca do 8 lipca organizujemy dla dzieci i młodzieży kolonie katolickie na Sycylii we Włoszech. W programie także zwiedzanie Rzymu oraz parku rozrywki Gardaland. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz z zaliczką w wysokości 500zł.

4. Środowisko medyczne naszego szpitala organizuje w dniach 05.09 -10.09.2019 pielgrzymkę do Bawarii. Wszystkich zainteresowanych zwiedzeniem tej części Niemiec serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Więcej informacji na plakacie i u księdza kapelana.

5. Zapraszamy na spotkanie młodych do Lednicy, które odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Koszt wyjazdu 60 złotych. Wyjazd ok. godz. 8.00 z przystanku Rynek Staromiejski w Koszalinie. Powrót w godzinach nocnych. Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu: 697574222.

6. Zapraszamy na spotkanie przed sierpniową pielgrzymką na Jasną Górę w piątek – 24 maja o godz. 18.00 w parafii katedralnej Msza w intencji pielgrzymów. Po Mszy spotkanie.

7. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na stulecie” dla uczczenia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie  www.darna100.pl

8. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

9. Polecamy także prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia! Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!  

ks. Andrzej Hryckowian


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec