V Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2024 r.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej Parafii

• śp. Zofia Spławińska, l. 92, której pogrzeb odbędzie się we wtorek: o 7.00 Msza święta, dalsze uroczystości na cmentarzu o 13.00,
  • śp. Ryszard Popik, l. 86, którego pogrzeb odbędzie się w piątek: o 7.00 Msza święta, dalsze uroczystości na cmentarzu o 11.30.

Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z  naszej Parafii, dusze w czyśćcu cierpiące, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Nasz kościół jest ogrzewany – serdecznie prosimy o dokładne zamykanie wszystkich drzwi.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy: codziennie od 7.30 do 20.00; w soboty do 18.30.

Przez okres Wielkiego Postu codziennie o 17.45 odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia, prosząc o nawrócenie nas samych, naszych rodzin i naszej Parafii; naszą wielkopostną jałmużnę ofiarujemy na pomoc Siostrom Salezjankom pracującym z dziećmi i młodzieżą na Białorusi – prowadzą one dzięki pomocy dobrodziejów między innymi domy wychowawcze i przedszkola.

• dziś – V Niedziela Wielkiego Postu:
    - rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, które poprowadzi o. Norbert Oczkowski, dominikanin:
    nauki podczas każdej Niedzielnej Mszy, w poniedziałek, wtorek i w środę podczas Mszy o 9.00 i 18.00 – podczas rekolekcji zapraszamy codziennie o 17.30 na nabożeństwo eucharystyczne; spowiedź rekolekcyjna we wtorek od 8.30 i od 17.30;
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
    - pod chórem Rycerze Kolumba rozprowadzają kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie fundacji „ Zdążyć z Miłością”;
    - dziś dzień imienin ks. Biskupa Ordynariusza Zbigniewa Zielińskiego oraz ks. Zbigniewa Jędrzejczyka; jutro zaś imieniny obchodzi ks. Biskup Edward Dajczak – pamiętajmy w modlitwie o Solenizantach;
  •  wtorek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP;
  •  czwartek:
    - o 9.00 Msza i spotkanie dla emerytów i rencistów,
    o 18.40 spotkanie lektorów;
  •  piątek:
    - nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 9.00, o 17.00 oraz o 18.45 – ulicami naszej Parafii;
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • przyszła niedziela – Niedziela Palmowa:
    o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

1. Dziękujemy za produkty żywnościowe dla ubogich składane w koszu ustawionym w kościele. Przed kościołem Caritas rozprowadza paschaliki na wielkanocny stół.
  2. Zapraszamy na stronę internetową naszej Parafiiwww.parafiawojciech.pl
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnika Wojciechowego”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i dobrego przeżycia Wielkiego Postu!