XXX Niedziela zwykła 25 października 2020 r.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. W soboty adoracja od 7.30 do 18.30. Do soboty o 17.30 nabożeństwo różańcowe; różaniec dla dzieci – w poniedziałek, środę i piątek o 17.00 – zapraszamy!

1.Ksiądz Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 28 listopada 2020 r. następującym wiernym:

 1. osobom w podeszłym wieku;
 2. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.);
 3. osobom, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem;
 4. osobom, które nie będą mogły skorzystać z możliwości uczestnictwa we Mszy św. ze względu na ograniczenie liczby wiernych w kościołach.

Według obecnych wskazań epidemiologicznych w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 125 osób, a w kaplicy 23 osoby. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych.

2.W tym tygodniu:    

 • dziś: rocznica poświecenia kościoła katedralnego w Koszalinie;
 • środa – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów;
 • czwartek:
  -
  o 18.40 spotkanie Rady Duszpasterskiej;
 • piątek:
  -
  od 17.00 okazja do spowiedzi świętej; szczególnie w tym trudnym czasie powinniśmy szukać umocnienia i nadziei w Panu Bogu – dlatego zapraszamy o 19.00 do kościoła na nabożeństwo Drogi Krzyżowej przygotowane i prowadzone przez Wspólnotę Emmanuel;
 • sobota:
  -
  o 20.00 parafia katedralna zaprasza do udziału w Nocy Świętych, czyli wieczornego czuwania przed Uroczystością Wszystkich Świętych – transmisja w Dobrych Mediach; 
 • przyszła niedziela – Uroczystość Wszystkich Świętych:
  -
  Msze w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00 i 18.00.
  - nie będzie Mszy i procesji na cmentarzu;
   -
  przez cały listopad istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego za osobę zmarłą pod zwykłymi warunkami: wyzbycie się pragnienia jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz nawiedzenie cmentarza lub kościoła.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusze składamy życzenia wielu łask Bożych.

3. Na stoliku za ławkami są wyłożone karty wypominkowe – prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych w mianowniku, drukowanymi literami, podając ulicę swojego zamieszkania – podobnie, jak w poprzednich latach zostanie ułożony grafik, który pozwoli nam zorientować się, w jakim dniu czytane będą wypominki za naszych zmarłych.

4. Rycerze Kolumba i Skauci Europy zgłaszają gotowość pomocy osobom potrzebującym, starszym i chorym. W tej sprawie prosimy o kontakt pod parafialnym numerem telefonu –  518 906 766.

 1. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz „Miłujcie się”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia!

ks. Andrzej Hryckowian


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec