Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Tydzień św. Krzysztofa

miva 2020W niedzielę 19 lipca 2020 r. pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa” rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa i „Akcja św. Krzysztof”. Kolejny raz organizacja MIVA Polska (Mission Vehicle Association, czyli Stowarzyszenie/ Organizacja na rzecz misyjnych środków transportu) zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. W tym roku tydzień św. Krzysztofa potrwa do 26 lipca. Tego dnia w naszej parafii po każdej Mszy św. błogosławione będą pojazdy naszych Wiernych.

W Dzień św. Krzysztofa na Jasnej Górze odbędzie się specjalna modlitwa za wszystkich kierowców i podróżujących misjonarzy na całym świecie. W ramach akcji MIVA Polska będzie apelować do kierowców, by podziękowali za szczęśliwe przejechane kilometry, a w duchu wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry, za opiekę Bożą na drodze, wsparcie i ochronę św. Krzysztofa, patrona akcji, podarowali swój grosz na pojazdy misyjne.

Wśród zakupionych pojazdów znajdują się nie tylko samochody, ale i motocykle, rowery, łodzie, silniki do łodzi, a nawet wózki inwalidzkie, ambulanse do szpitali czy motocykle do ośrodków zdrowia, umożliwiające lekarzom dotarcie do chorych. Jest to szczególnie potrzebne w czasie pandemii.

W zeszłym roku MIVA Polska zrealizowało 91 projektów, w ramach których zakupiono ponad 300 pojazdów dla misjonarzy w 34 krajach świata. Pojazdy są jednym z najważniejszych narzędzi na misjach, które zapewnia komunikację i kontakt z ludźmi. Przy odrobinie chęci możemy pomóc misjonarzom udawać się w dalekie strony, by być obecnym wśród ludzi, pomagać im, dawać świadectwo wiary, głosić Ewangelię i nauczać.

Z okazji Tygodnia św. Krzysztofa MIVA Polska przypomniała opracowany przez siebie Dekalog Kierowcy. Oto jego treść:

“Jesteś kierowcą na drodze i nie jesteś na niej sam. Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj:
1. Nie będziesz egoistą na drodze,
2. Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi,
3. Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować,
4. Szanuj pieszych,
5. Nie zabijaj – bądź trzeźwy,
6. Zapnij pasy – będziesz bezpieczny,
7. Nie bądź brawurowy w prędkości,
8. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo,
9. Pomagaj potrzebującym na drodze,
10. Przestrzegaj przepisów drogowych, szanuj pracę naszej policji”.

 

materiał wg eKAI.pl

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 Biuro parafialne:

 

wtorek - piątek
16:00 - 17:00

sobota
10.00 - 11.00


Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec