Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

(...) Już zaczął się dzień szary, codzienny. Przeszły te chwile uroczyste ślubów wiecznych, ale w duszy pozostała wielka łaska Boża. Czuję, ze cała jestem Boża, czuję, że jestem Jego dzieckiem czuje, że jestem cala własnością Boga. Doświadczam tego nawet w sposób fizyczny i odczuwalny. Jestem zupełnie o wszystko spokojna, bo wiem, że rzeczą Oblubieńca jest myśleć o mnie. Zapomniała zupełnie o sobie. Ufność moja jest bez granic w jego najmiłosierniejszym Sercu. Ustawicznie jestem z Nim złączona. Widzę, jakoby Jezus nie mógł być szczęśliwy beze mnie, a ja bez Niego. Chociaż rozumiem dobrze, ze jako Bóg jest Sam w sobie szczęśliwy i do swego szczęścia niepotrzebnej absolutnie żadnego stwarzania, a jednak Jego dobroć zniewala Go do udzielania się stworzeniu – i to taka niepojęta hojnością. (Dz 244)

Jezu mój, oto teraz będę się starała o cześć i chwałę Imienia Twojego, walcząc aż do dnia, w którym mi powiesz Sam dosyć. Każdą duszę, którąś mi powierzył Jezu – będę się starała wspomagać modlitwą i ofiarą, aby łaska Twoja mogła w nich działać. O wielki miłośniku dusz, Jezu mój, dziękuję Ci za to wielkie zaufanie, żeś raczył pod naszą opiekę oddać te dusze. Dni pracy i szarzyzny, wcale nie jesteście mi tak szare, bo każdy moment przynosi mi nowe laski i możność czynienia dobrze. (Dz 245)

Pozwolenia miesięczne
Przechodząc wstąpić do kaplicy.
W chwilach wolnych od zajęć pomodlić się.
Coś drobnego dać, pożyczyć.
Na drugie śniadania i podwieczorki.
Czasami nie będę mogła być na rekreacji.
Także nie będę mogła czasami być na wspólnych ćwiczeniach.
Czasami nie będę mogła być na pacierzach wieczornych porannych.
Czasami chwile zostać po dziewiątej przy swoich zajęciach i czasami po dziewiątej odprawić ćwiczenia.
Jak będę miała chwile czasu, coś napisać, zanotować.
Mówienie przez telefon.
Na wyjście z domu.
Kiedy jestem w mieście, wstąpić do kościoła.
Odwiedzić chore Siostry.
Wstąpić do celi innych Sióstr w razie potrzeby.
Czasami napić się wody poza czasem.

Drobne umartwienia
Koronkę z rozkrzyżowanymi rękoma do Miłosierdzia Bożego.
W sobotę cząstkę różańca z rozkrzyżowanymi rękami.
Czasami jakaś modlitwa święta.
W piątki jakieś większe umartwienie za konających grzeszników. (Dz 246)

18:00   - dla młodzieży

Biuro parafialne:

nieczynne

Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.