XXXII Niedziela zwykła 7 listopada 2021 r.

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Renata Chwalisz, l. 94,
  • śp. Czesław Krzysztoszek, l. 86, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza pogrzebowa z ciałem w kościele o 13.00.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu pandemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy codziennie od 7.30 do 20.00. W sobotę adoracja od 7.30 do 18.30.

Nabożeństwo wypominkowe o 17.15. W najbliższy wtorek   i w środę o 16.45 nabożeństwo za zmarłych dla dzieci – prosimy, aby dzieci miały ze sobą kartkę z wypisanymi imionami zmarłych. Przez cały listopad istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego za osobę zmarłą pod zwykłymi warunkami: wyzbycie się pragnienia jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz nawiedzenie cmentarza lub kościoła.

1. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych.
  • dziś:
    o 16.45 zmiana tajemnic różańcowych; przed kościołem Rycerze Kolumba w ramach akcji „Iskierka Pamięci” rozdają znicze, które prosimy o postawić na grobach dzieci na koszalińskim cmentarzu – za ofiary zebrane przy tej okazji zakupione zostaną nowe krzyże nagrobne;
    - dziś zapraszamy na rogale marcińskie – zysk z ich sprzedaży przeznaczony jest na remont placu przed kościołem;
  • poniedziałek:
    - o 18.40 spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio oraz rodziców Skautów Europy;
  • wtorek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej:
    o 18.40 spotkanie lektorów;
  • środa – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła:
    obok biura parafialnego od 16.00 do 18.00 bezpłatny dyżur psychologa;
    - biuro parafialne czynne tylko do 16.30;
  • czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa:
    przy okazji wspomnienia tego słynącego z miłości do potrzebujących po raz kolejny zapraszamy wszystkich do udziału  w akcji „Pampers” – zbieramy przez dwa tygodnie pampersy dla dzieci z Domowego Hospicjum w Koszalinie – pampersy proszę składać w przedsionku kaplicy;
    - biuro parafialne będzie nieczynne,
    - w modlitwach pamiętajmy o ks. Marcinie Piotrowskim w dniu jego imienin;
  • piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika:
    od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • sobota – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
    - o 11.30 zbiórka ministrantów;
  • przyszła niedziela:
    przed kościołem zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie;
    - o 18.00 Msza i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

1. Caritas naszej Parafii zaprasza wszystkich potrzebujących po odbiór kocy, czapek, szalików i rękawic we wtorek od 16.00.
  2. Zapraszamy na warsztaty dla młodzieży w wieku 12-15 lat dotyczące: poznania siebie, swoich potrzeb, zalet i wad, uczenia się rozmawiania z innymi, uczenia radzenia sobie z lękiem i rozwiązywania konfliktów. Pierwsze spotkanie 10 listopada o 18.15 w salce – wejście od strony parkingu. Wymagana jest zgoda rodzica i uczestnika, dlatego na pierwsze spotkanie uczestnik warsztatów powinien przyjść z rodzicem. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.
  3. Zapraszamy dzieci do świetlicy parafialnej we wtorki, środy i czwartki od 16.00 do 18.00. Zapewniamy dzieciom opiekę połączoną z grami i zabawami. Opiekę nad dziećmi sprawują pedagodzy.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz Tygodnika Wojciechowego.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!