XXVIII Niedziela zwykła 10 października 2021 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Tadeusz Piasecki, l. 70,
  • śp. Edward Piórkowski, l. 65.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu pandemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy codziennie od 7.30 do 20.00. W sobotę adoracja od 7.30 do 18.30. Przez cały październik nabożeństwo różańcowe o 17.30; różaniec dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o 17.00 – zapraszamy!

1. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych.
  1. 2. W tym tygodniu:
  • dziś – Dzień Papieski:
    przed kościołem zbiórka na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz sprzedaż kremówek – zysk uzyskany ze sprzedaży jest przeznaczony na zakup hostiarki na dużą hostię (naczynie do przechowywania hostii);
    - o 18.00 Msza i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania;
    - dziś rozpoczynają w naszej Parafii praktykę duszpasterską klerycy IV oraz V roku naszego Seminarium: będą odwiedzali chorych w hospicjum i w domu opieki, będą prowadzili spotkania dla ministrantów i młodzieży przed bierzmowaniem oraz poprowadzą część katechez przed niedzielnymi Mszami i kazania dla dzieci – ciesząc się z ich obecności w naszej Parafii pamiętajmy o nich w modlitwie;
  • środa – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana:
    - biuro parafialne będzie nieczynne,

- od 16.00 do 18.00 obok biura parafialnego bezpłatne porady psychologa;
    - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy w intencji II Synodu naszej diecezji;
    - po Mszy wieczornej krótkie nabożeństwo i procesja fatimska;
  • czwartek:
    w Dniu Edukacji pamiętajmy w modlitwach o nauczycielach i wychowawcach;
  • piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła:
    od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • sobota – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • przyszła niedziela:
    podczas Mszy o 10.30 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

1. Od jutra co poniedziałek o 19.00 odbywać się będą w naszej Parafii warsztaty psychologiczne pod tytułem „Pokochać siebie". Spotkania mają pomóc w budowaniu elementu koniecznego w prawidłowym obdarzaniu miłością innych ludzi, zgodnie z przykazaniem „kochaj bliźniego swego, jak siebie samego”. Więcej informacji na stronie internetowej naszej Parafii.
  2. W sobotę (16.10.2021) o 10.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (koło katedry) zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka. Uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym rozpoczną się w kaplicy o 11.30. Zapraszamy także na rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka odbędą się w dniach 19-21 listopada br. w Skrzatuszu. Adresowane są do rodziców, którzy stracili dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy zabójstwa. Zapisy telefonicznie lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dalsze informacje dostępne są na stronie www.diecezjakoszalin.pl oraz na plakacie.
  3. Caritas naszej Parafii zaprasza potrzebujących do odbioru żywności – we wtorki od 16.00 do 17.00.
  4. Zapraszamy dzieci do świetlicy parafialnej we wtorki, środy i czwartki od 16.00 do 18.00. Zapewniamy dzieciom opiekę połączoną z grami i zabawami. Opiekę nad dziećmi sprawują pedagodzy.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz Tygodnika Wojciechowego. Na stoliku z gazetami są wyłożone także karty wypominkowe.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

ks.Andrzej Hryckowian