Jesteś tutaj: Start
Jak co roku w Uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli. Rozpocznie się on mszą św. o godz. 10.00 w katedrze. Przewodniczyć jej będzie Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński. Po mszy spod pomnika św. Jana Pawła II orszak wyruszy do naszego kościoła. Tutaj, po scenie złożenia Świętej Rodzinie darów przez Trzech Króli, zaprosimy wszystkich uczestników na pyszną grochówkę i gorącą herbatę.
Drugiego grudnia 2024 roku Dniem Czuwania Grupa Modlitwy św. Ojca Pio rozpoczęła tegoroczny Adwent, równocześnie rozpoczynając cykl formacyjny na najbliższy rok pod przewodnim hasłem <<„Jezus, oto moja nadzieja, oto źródło mojego szczęścia”. Grupy Modlitwy Ojca Pio pielgrzymami nadziei.>>
Konferencję oraz homilię głosił nowy opiekun naszej Grupy ks. proboszcz Andrzej Hryckowian.
Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu powierzaliśmy w modlitwie Kościół Święty, naszą parafię, naszą Grupę, nasze rodziny i nas samych.
Na długo przed świtem, gdy niejeden jeszcze przewraca się na drugi bok w ciepłym łóżku, z tornistrami, torbami i lampionem w ręku zbierają się w ciemnym kościele. Każdego dnia cały tydzień śpiewają „Marana tha, przyjdź, Jezu, Panie!”. W codziennym zabieganiu znajdują czas dla Pana Boga.
Tym razem nie był to cytat z wystąpienia papieża Jana Pawła II podczas oficjalnego rozpoczęcia pontyfikatu na Placu świętego Piotra w Rzymie 22 października 1978 roku, choć był i plac, i drzwi... W niedzielę 27 października 2024 r. po poświęceniu przez Ks. Proboszcza licznie zgromadzeni Parafianie otworzyli nowe drzwi wejściowe do naszego kościoła.