Jesteś tutaj: Start
Przełom roku tradycyjnie skłania nas do refleksji nad minionym czasem.
Na ks. Proboszczu dodatkowo ciąży obowiązek podsumowania kończącego się roku i złożenia sprawozdania za ten okres. Niniejszym czynimy zadość wymogom, zamieszczając nieco danych statystycznych i dzielimy się z radością tym, co dobre w naszej wspólnocie oraz nadzieją, że w Nowym Roku z pomocą Bożą uda się pokonać wiele trudności.
"Głęboko poruszyła mnie wiadomość o tragicznym pożarze w koszalińskim "Escape roomie", w którym zginęło pięć młodych osób. Każda tragiczna śmierć jest niezwykle bolesna i trudno ująć w słowa to, co w takich momentach czuje serce. Chciałbym przekazać wyrazy mojej solidarności i bliskości duchowej z rodzinami ofiar. Jako pasterz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zginam kolana przed Bogiem i proszę Go o miłosierdzie dla tych, którzy ponieśli śmierć oraz dla ich bliskich.
W związku z zaistniałą sytuacją podjąłem decyzję o odwołaniu zapowiadanego na 6 stycznia Orszaku Trzech Króli w Koszalinie.