Święto w parafii

02W niedzielę 28 maja 2023 r. mieliśmy niecodzienną uroczystość w parafii. Odbywający u nas praktykę diakońską a wyświęcony 20 maja br. ks. Marek Mazgaj odprawił mszę świętą prymicyjną.

Msza prymicyjna to pierwsza Eucharystia sprawowana przez neoprezbitera- z reguły w swojej parafii, ale i w miejscu szczególnym dla księdza nowo wyświęconego. W obecności swoich bliskich, licznej służby liturgicznej ołtarza i księży posługujących w parafii oraz ks. Piotra Towarnickiego, który wygłosił kazanie, ks. Marek modlił się w intencji Parafian.

Rewanżujemy się modlitwą: każdy mógł wylosować karteczkę z datą i w wyznaczonym przez los dniu pomodlić się za księdza Marka, by Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał mu ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego, by dał mu światłe oczy serca tak, by wiedział, czym jest nadzieja jego powołania.

Księże Marku, błogosławieństwa Bożego na nowej, kapłańskiej, drodze życia!