V Niedziela zwykła 5 lutego 2023 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Irena Ostrowska, l. 89,
  • śp. Irena Kowalska, l. 76,
  • śp. Anna Sobińska, l. 61,
  • śp. Zbigniew Bielecki, l. 72.

Miłosierdziu Bożemu polecamy wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, ofiary wojny na Ukrainie, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy codziennie od 7.30 do 20.00. W sobotę – od 7.30 do 18.30.

Zostało włączone ogrzewanie kościoła – prosimy o dokładne zamykanie zewnętrznych i wewnętrznych drzwi.

• dziś:
    o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych;
  • poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;
  • wtorek:
    o 17.30 zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę różańcową;
  • środa:
    od 16.00 do 17.30 obok biura parafialnego bezpłatne porady psychologa;
    - o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy:
    od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • - przyszła niedziela:
    z okazji Światowego Dnia Chorych po Mszy o 12.00 osobom starszym i chorym zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie we wtorek i w piątek od 16.00 do 17.00 oraz w sobotę od 10.00 do 11.00.
  2. W kościele jest umieszczony kosz, do którego zbieramy artykuły szkolne dla 200 dzieci ze szkoły podstawowej w Iraku. Akcję prowadzą żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku (pochodzący również z Koszalina). Artykuły można składać do środy – 8 lutego.
  3. Zakończyliśmy kolędę w naszej Parafii. Przyjęło 1.638 rodzin (w 2022 roku przyjęły 822 rodziny). Serdecznie dziękujemy za wszystkie spotkania kolędowe! Dziękujemy za założone przy tej okazji ofiary – są one przeznaczone na uregulowanie należności za położenie nowej nawierzchni na placu przed kościołem. Równocześnie zachęcamy wszystkich Parafian, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kolędy do kontaktu z duszpasterzami w celu ustalenia wizyty duszpasterskiej w ciągu roku.
  4. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 7 do 14 listopada br. Dalsze szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz z zaliczką w wysokości 2.500 zł. Zapraszamy!
  5. W ramach biura parafialnego przyjmujemy zapisy do bierzmowania dla uczniów klas VII i starszych. Prosimy, aby kandydat przyszedł do biura w obecności jednego z rodziców.
  6. Zapraszamy na stronę internetową naszej Parafii – www.parafiawojciech.pl
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnika Wojciechowego”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego!