Wigilia dla rodzin z Ukrainy

323805368 1890021668001144 7911912726342564323 nW dniu 6.01.2023 roku została zorganizowana przez CARITAS diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wigilia dla rodzin z Ukrainy. Wśród zaproszonych gości byli ksiądz Bogdan Hałuszka - proboszcz parafii grekokatolickiej, biskup Krzysztof Zadarko, ksiądz Andrzej Hryckowian - proboszcz naszej parafii, ksiądz Łukasz Bikun – dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Po poświęceniu prosfory goście złożyli sobie życzenia. Spotkanie przebiegało w głębokiej zadumie. Parafialny Zespół CARITAS naszej parafii i wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS przy Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie, włożyli wiele starania w się przygotowanie uroczystej wieczerzy. Były wigilijne potrawy, barszcz, zupa grzybowa z makaronem, pierogi ruskie, gołąbki z sosem, śledzie, ryba po grecku, kutia, ciasta, kawa herbata, napoje.

Caritas to znaczy miłość, a miłość to służba drugiemu człowiekowi. To wspaniale, że CARITAS diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zorganizowała tę wieczerzę wigilijną dla rodzin z Ukrainy, gdzie cały czas jest wojna. Dla dzieci i młodzieży przygotowano paczki świąteczne, które rozdawał Mikołaj. Dzieci mówiły wierszyki i śpiewały piosenki. To jest odrobina dobra, która otuliła ich serca.

Po zakończonej wigilii wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS posprzątali stoły. Zawsze można na Was liczyć. To naprawdę wspaniale, że potraficie być tam, gdzie Was inni potrzebują. Jestem z Was bardzo dumna.

Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz – opiekun SKC