W Kcyni z Grupą Modlitwy o. Pio

aW poniedziałek 11 lipca 2022 r. czciciele św. Ojca Pio pielgrzymowali do położonego w diecezji bydgoskiej Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni przy kościele pw. Najświętszej Maryi Panny.

W wielkim ołtarzu świątyni umieszczona jest stara (1500 rok) słynąca licznymi łaskami figura Pana Jezusa Ukrzyżowanego, a piękny wystrój neobarokowych polichromii dopełnia drewniana ambona w kształcie łodzi. W Sanktuarium obecne są relikwie Świętego Krzyża. Wokół kościoła znajdują się krużganki z malowidłami drogi krzyżowej.

Po przyjeździe przywitał nas ks. wikariusz Stanisław Gajek, który zapoznał nas z historią Sanktuarium i udostępnił do uczczenia święte relikwie.

Podczas Eucharystii i nabożeństwa Drogi Krzyżowej modliliśmy się o zakończenie działań wojennych na Ukrainie, pokój na świecie, za kapłanów oraz nowe powołania kapłańskie i zakonne, za parafię oraz naszą Grupę Modlitwy św. Ojca Pio i nasze rodziny, a także w intencjach osób, które prosiły nas o modlitwę.