Niedziela – Święto Świętej Rodziny 26 grudnia 2021 r.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej Parafii do wieczności: śp. Jadwiga Grabowska, l. 95.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu pandemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy codziennie od 7.30 do 20.00. W sobotę adoracja od 7.30 do 18.30.

1. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych.
    Zostało włączone ogrzewanie  – prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.
  • dziś – Święto Świętej Rodziny:
    podczas Mszy o 12.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich;
  • poniedziałek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty;
  • wtorek – święto Świętych Młodzianków, męczenników;
  • piątek :
    w ostatnim dniu roku zapraszamy o 17.30 na nabożeństwo dziękczynne;
    - o 24.00 Msza na przywitanie Nowego Roku;
    - ks. Biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych;
  • sobota – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi:
    nie będzie Mszy o 7.30 – pozostałe Msze według porządku niedzielnego – w tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy świętej;
    - o 14.30 sprzed naszego kościoła wyruszy do kościoła św. Józefa Rzemieślnika marsz męskiego różańca; tam około 16.00 Msza święta – zapraszamy wszystkich mężczyzn;
  • przyszła niedziela:
    o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.

1. Na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej umieszczony jest plan kolędy. W tym roku spotkania kolędowe odbywać się będą do wyboru: w domach lub w kościele: te rodziny, które pragną zaprosić kapłana do swojego domu prosimy o zabranie ze stolika z gazetami przygotowanej kartki, wypełnienie jej i oddanie do końca grudnia. Rodziny, które nie zdecydują się na spotkanie kolędowe w domu zapraszamy w dniu kolędy na swojej ulicy na Mszę o 18.00.
  1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie we wtorek i w czwartek od 16.00 do 17.00.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się” oraz „Tygodnika Wojciechowego”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożej Dzieciny!