Wielkopostny dzień skupienia z o. Pio

GM 1Poniedziałek  9 marca 2020 r.  był dla Grupy Modlitwy św. Ojca Pio wielkopostnym dniem skupienia  pod hasłem „ Proponuję Ci świętość – duchowe rozeznawanie”.

Mszy św. przewodniczył i wygłosił  homilię ks. Józef Kwieciński, który przyjechał z czcicielami słupskiej Grupy Modlitwy.

Msza św. zakończyła się uszanowaniem relikwii św. Ojca Pio.

Podczas Drogi Krzyżowej wg rozważań św. Jana Pawła II modliliśmy się o siłę do niesienia krzyża codzienności, abyśmy, dźwigając się z naszych upadków, nieśli Ewangelię o zbawczej mocy Chrystusa.

Pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Jędrzejczyka, opiekuna duchowego naszej Grupy, rozważaliśmy wybrane fragmenty 1. Listu św. Jana Apostoła oraz fragmenty listów o. Pio do Rafaeliny Cerase- jego duchowej córki- z 1914 r.

Ojciec Pio był głęboko przekonany, że “Jezus chce nas uczynić świętymi za wszelką cenę.”

Ukazywał miłość jako podstawową drogę do świętości. Miłość była dla niego i drogą i celem.

Uważał, że podstawową przeszkodą jest próżność (“pierwszy wróg świętości”).

Radził, żeby nie zadręczać się życiowymi perypetiami, bo to zamyka na ufność do Boga.

Podkreślał, że w drodze do świętości bardzo pomaga kierownictwo duchowe, medytacja, codzienny rachunek sumienia, wierność nauczaniu Kościoła, Eucharystia.