IV Niedziela Adwentu 22 grudnia 2019 r.

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

1.W tym tygodniu:

• dziś – IV Niedziela Adwentu:
    gościmy na Mszach świętych przepięknie śpiewających trzech białoruskich solistów tworzących zespół „Vies Bonum”III;
  • poniedziałek:
    o 6.30 Msza roratnia połączona ze śniadaniem – zakończenie rorat dla dzieci;
  • wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia:
    o 6.30 Msza roratnia;
    - ostatnia okazja do spowiedzi świętej przed świętami podczas Mszy roratniej; nie będzie Mszy o 18.00
    - zachęcamy do zachowania w Wigilię postu; powstrzymajmy się od spożywania przy wigilijnym stole alkoholu; rozpocznijmy Wieczerzę wigilijną od zapalenia świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz od odczytania fragmentu o Narodzeniu Pańskim z 2 rozdziału Ewangelii według św. Łukasza; łamiąc się opłatkiem wybaczmy sobie wzajemne urazy; podczas Wieczerzy zachęcamy do śpiewu kolęd.
    - Zapraszamy osoby samotne o 20.00 na Wieczerzę wigilijną na plebanię.
    - Pasterki w naszym kościele o 22.00 i 24.00.
  • środa – Uroczystość Bożego Narodzenia:
    - nie będzie Mszy o 7.30 – pozostałe Msze według porządku niedzielnego
    ;
    - podczas Mszy o 12.00 dziękować będziemy Panu Bogu za uratowanie dzieci objętych duchową adopcją życia poczętego;
  • czwartek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika:
    - Msze w naszym kościele według porządku niedzielnego;
    - taca przeznaczona jest na kształcenie w diecezji oraz na Wydział Teologiczny w Szczecinie;
  • piątek – święto św. Jana Ewangelisty:
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
    - tradycyjnie podczas Mszy o 18.00 poświęcenie wina mszalnego i okazja do jego skosztowania;
    - o 18.40 spotkanie lektorów;
  • sobota – święto Świętych Młodzianków;
  • przyszła niedziela – Święto Świętej Rodziny:
    - podczas Mszy o 12.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

2. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.

3. Ostatni dzień naszej parafialnej akcji „W urodzinowym prezencie dla Jezusa”. Przy ołtarzu umieszczona jest choinka, na której wisi 100 parafialnych bombek. Każdy, kto chciałby ofiarować 50 zł na pokrycie kosztów leczenia 17-letniego Aleksandra, może taką bombkę zabrać z choinki do domu.

4. Przed kościołem można nabyć karty wstępu na koncert kolęd w wykonaniu Moniki Kuszyńskiej. Koncert odbędzie się w naszym kościele w sobotę 11 stycznia o 19.00. Karty wstępu dostępne w cenie 35 zł.

5. Biuro parafialne czynne będzie w tym tygodniu wyjątkowo w poniedziałek i w piątek od 15.00 do 17.00.

6. Parafia nasza organizuje w dniach: 24.04 – 03.05 pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz zaliczką w wysokości 500 zł.

7. W ramach biura parafialnego przyjmujemy deklaracje uczestniczenia w przygotowaniu do bierzmowania uczniów VII klas. Prosimy, aby deklaracje składał uczeń w obecności przynajmniej jednego z rodziców.

8. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

9. Przy stoliku z gazetami można nabyć opłatki. Polecamy także prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik Wojciechowy” oraz kalendarze diecezjalne.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy pełnego wiary i miłości przeżycia Świąt Bożego Narodzenia oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny!