Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2 czerwca 2019 r.                    

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej Parafii śp. Adam Piotrowski, l. 89. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30

Nabożeństwa czerwcowe – codziennie o 17.30.

1.W tym tygodniu:

 • dziś – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
  -
  po Mszach zbiórka do puszek na organizację Marszu dla Życia i Rodziny;
  - o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych;
 • poniedziałek – wspomnienie Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników:
  -
  o 18.40 spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio;
 • wtorek:
  -
  o 18.40 spotkanie formacyjne Żywego Różańca;
 • środa – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika:
  - o 18.40 spotkanie przed planowanym na niedzielę festynem parafialnym;
 • I czwartek miesiąca:
  -
  o 17.00 w kościele Godzina Święta;
  - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy o świętość dla kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także w intencji ministrantów i ich rodzin;
 • I piątek miesiąca:
  - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  - adoracja Pana Jezusa w kaplicy do 21.00;
  - o 21.00 zapraszamy na „Drogę Światła” – to piękne nabożeństwo w formie procesji zbudowane z krótkich rozważań spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z ludźmi; prosimy bardzo o przyniesienie świeć;
  - o 23.00 sprzed naszego kościoła wyjazd na wycieczkę do Heideparku; powrót w niedzielę w godzinach wczesnorannych; rodziców, których dzieci wyjeżdżają na wycieczkę prosimy, aby w zakrystii po Mszy wypełnili zgodę na ten wyjazd;
 • sobota – wspomnienie św. Jadwigi, królowej;
 • przyszła niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
  - o 12.00 Msza prymicyjna ks. Juliusza Kisiela;
  - po Mszy festyn parafialny „Wojcieszki” (konkurs rodzinny, którego nagrodą jest rower; loteria fantowa, kulinarne specjały); fanty w postaci nowych rzeczy można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym do piątku włącznie; prosimy bardzo o upieczenie ciasta – na stoliku z gazetami znajduje się lista, na którą prosimy wpisywać zadeklarowaną liczbę ciast; ciasta prosimy składać w sali św. Wojciecha (wejście od strony parkingu) w sobotę od 17.00 do 19.00 oraz w niedzielę od 7.00; od 8.00 prosimy o pomoc mężczyzn w rozstawieniu stołów, krzeseł   i namiotów; dochód z festynu przeznaczony jest na zamontowanie drzwi przeciwpożarowych zaleconych przez Państwową Straż Pożarną w wyniku niedawnej kontroli naszego kościoła i plebanii;
  - w związku z festynem nie będzie Mszy o 15.00
  .

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusze składamy życzenia wielu łask Bożych.

 1. Wszystkich Seniorów zachęcamy do zapoznania się z informacją dotyczącą programu „Lek dla Seniora”. Szczegóły są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

3. Zapraszamy na dwudniową XX Pieszą Pielgrzymkę Świętych Gór, która odbędzie się w dniach 15-16 czerwca. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą – 15 czerwca (sobota) na Górze Chełmskiej o 12.00. Zakończenie pielgrzymki w niedzielę po Mszy na Górze k/ Polanowa o godz. 15.00.

4. Parafia nasza organizuje od 26 czerwca do 8 lipca dla dzieci i młodzieży kolonie katolickie na Sycylii we Włoszech. W programie także zwiedzanie Rzymu oraz parku rozrywki Gardaland. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz z zaliczką w wysokości 500 zł.                                                        

5. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl               

6. Polecamy także prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”. 

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia! Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!         

ks. Andrzej Hryckowian


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec