III Niedziela Wielkiego Postu 3 marca 2024 r.

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Maria Madejska, l. 85,
  • śp. Elżbieta Filipczak – Bartosik, l. 75, której pogrzeb odbędzie się we wtorek: Msza pogrzebowa o 11.30, dalsze uroczystości na cmentarzu o 12.30.

Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, dusze w czyśćcu cierpiące, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Nasz kościół jest ogrzewany – serdecznie prosimy o dokładne zamykanie wszystkich drzwi.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy: codziennie od 7.30 do 20.00; w soboty do 18.30.

Przez okres Wielkiego Postu codziennie o 17.45 odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia, prosząc o nawrócenie nas samych, naszych rodzin i naszej Parafii.

Naszą wielkopostną jałmużnę ofiarujemy na pomoc Siostrom Salezjankom pracującym z dziećmi i młodzieżą na Białorusi – prowadzą one dzięki pomocy dobrodziejów między innymi domy wychowawcze i przedszkola.

• dziś – III Niedziela Wielkiego Postu:
    - o 16.45 zmiana tajemnic różańcowych;
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
  • poniedziałek – święto św. Kazimierza, królewicza;
  • wtorek:
    od 10.00 dzień skupienia Grupy Modlitwy o. Pio;
  • I czwartek miesiąca:
    od 17.00 w kościele Godzina Święta;
    - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy o świętość dla kapłanów i nowe powołania;
    - o 18.40 spotkanie RPSK;
  • piątek:
    - nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 9.00, o 17.00 oraz o 18.45;
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • sobota:
    - biuro parafialne nieczynne;
    - od 10.00 w CEF dzień skupienia dla młodzieży, która w tym roku przystąpi w naszej Parafii do sakramentu bierzmowania;
    - od 16.00 do 18.40 wspólnota Emmanuel zaprasza na spotkanie dla małżeństw do sali kominkowej (wejście od strony parkingu);
  • przyszła niedziela – IV Niedziela Wielkiego Postu:
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

1. W najbliższy piątek i w sobotę w sklepie „Biedronka” przy ul. Zwycięstwa 282 zbiórka żywności prowadzona przez wspólnotę Caritas naszej Parafii. Od dziś także można składać produkty żywnościowe dla ubogich w koszu ustawionym w kościele. Przed kościołem Caritas rozprowadza paschaliki na wielkanocny stół.
  2. Parafia nasza organizuje kolonie katolickie w Zakopanem w terminie 29.06-09.07.2024 – szczegóły na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń.
  3. Zapraszamy na stronę internetową naszej Parafii – www.parafiawojciech.pl
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Apostolstwo chorych” oraz „Tygodnika Wojciechowego”. Tam także do zabrania informacje na temat telewizji diecezjalnej „Dobre Media”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i dobrego przeżycia Wielkiego Postu!