I Niedziela Wielkiego Postu 18 lutego 2024 r.

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej Parafii: śp. Wojciech Janasik, l. 78.

Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z  naszej Parafii, dusze w czyśćcu cierpiące, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Nasz kościół jest ogrzewany – serdecznie prosimy o dokładne zamykanie wszystkich drzwi.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy: codziennie od 7.30 do 20.00; w soboty do 18.30.

Przez okres Wielkiego Postu codziennie o 17.45 odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia, prosząc o nawrócenie nas samych, naszych rodzin i naszej Parafii.

Naszą wielkopostną jałmużnę ofiarujemy na pomoc Siostrom Salezjankom pracującym z dziećmi i młodzieżą na Białorusi – prowadzą one dzięki pomocy dobrodziejów i organizacji charytatywnych między innymi domy wychowawcze i przedszkola; ze strony państwa nie jest udzielana żadna pomoc finansowa.

• dziś: I Niedziela Wielkiego Postu:
    - o 16.00 w salce przy zakrystii katecheza dla osób dorosłych, pragnących przyjąć sakrament bierzmowania;
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
    - o 18.00 Msza i spotkanie dla młodzieży, która w tym roku rozpoczyna przygotowanie do bierzmowania;
  • poniedziałek:
    rozpoczęcie rekolekcji szkolnych w naszej Parafii, które poprowadzi ks. Daniel Kołacz; rekolekcje potrwają do środy;
    - o 18.40 spotkanie Rady Duszpasterskiej;
  • środa:
    o 18.40 spotkanie zelatorów Żywego Różańca;
  • czwartek – święto Katedry św. Piotra;
  • piątek:
    - nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 9.00, 17.00 i 18.45;
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • przyszła niedziela – II Niedziela Wielkiego Postu:
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

1. Szkoła „Czaplówka” organizuje w najbliższym czasie kolejny transport żywności i odzieży do Ukrainy – żywność i odzież można przynosić do szkoły w godzinach: 8.00 – 14.00.
  2. Parafia nasza organizuje kolonie katolickie w Zakopanem w terminie 29.06-09.07.2024 – szczegóły na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń.
  3. Parafia św. Józefa Rzemieślnika organizuje w okresie wakacyjnym kolonie w Hiszpanii – szczegóły na ulotkach na stojaku z gazetami.
  4. Zapraszamy na stronę internetową naszej Parafii – www.parafiawojciech.pl
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnika Wojciechowego”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i dobrego przeżycia Wielkiego Postu!