XXIX Niedziela zwykła 22 października 2023 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Janina Małowiejska,  l. 77,
  • śp. Ewa Śliwa, l. 64,
  • śp. Andrzej Kozłowski, l. 82.

Miłosierdziu Bożemu polecajmy także wszystkich zmarłych z naszych rodzin i z naszej Parafii, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od 7.30 do 20.00. W soboty do 18.30.

Nabożeństwa różańcowe – codziennie o 17.30; różaniec dla dzieci – po Mszy niedzielnej o 10.30 oraz w piątki o 17.00. We wtorek o 16.30 różaniec przy krzyżu w Maszkowie oraz przy figurze NMP w Dzierżęcinie; w piątek o 16.30 różaniec przy krzyżu w Lubiatowie.

• dziś:
    w kościołach całej Polski liczenie wiernych;
    - przed kościołem Rycerze Kolumba w ramach akcji „Iskierka Pamięci” rozprowadzać będą znicze z przeznaczeniem do postawienia na groby dziecięce;
  • wtorek:
    - we wtorki i w czwartki o 19.00 w kościele katechezy neokatechumenalne – zapraszamy;
  • środa:
    - święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Koszalinie
    ;
  • czwartek:
    - po wieczornej Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego;
  • piątek:
    od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • sobota – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
  • przyszła niedziela: z powodów zdrowotnych zakończył pracę w naszej Parafii pan Henryk Chwalisz – podczas Mszy o 12.00 pragniemy podziękować Panu Bogu za jego 47-letnią służbę.

1. Serdecznie witamy w naszej Parafii na rocznej praktyce kleryka po 3. roku Seminarium Redemptoris Mater w Warszawie, pochodzącego z Kolumbii Diego Andres Cifuentes Castano.
  2. Już dziś zapraszamy rodziny zmarłych, których pogrzeb odbył się w naszej Parafii w ciągu ostatniego roku (od Zaduszek w 2022 roku) na Mszę świętą w Dzień Zaduszny o 18.00. Na stojaku z gazetami położone są kartki wypominkowe – prosimy wypisywać imiona i nazwiska zmarłych w mianowniku, drukowanymi literami, podając ulicę swojego zamieszkania – przygotowany grafik ulic pozwoli każdemu zorientować się, kiedy będą czytane wypominki za bliskich zmarłych.
  3. Zapraszamy w sobotę – 28 października o 14.30 do kina „Kryterium” na film „Oblicze Jezusa” (dokumentalna  historia filmowa o wizerunkach Oblicza Jezusa „nie ludzką ręką uczynionych”). Koszt biletu 19 zł, ulgowy – 17 zł.
  4. Trwają zapisy na rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka, które odbędą się w terminie od 17 do 19 listopada w CEF-e w Koszalinie. Adresowane są do rodziców, którzy utracili swoje dzieci w różnych okolicznościach (poronienia, w wypadku, w wyniku choroby, samobójstwa, zabójstwa). W programie rekolekcji: Msza święta, konferencje, spotkania z psychologiem i kapłanem, rozmowy z innymi rodzicami. Zgłoszenia: nr tel. 696 918 401 lub 501 211 002; mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Koszt 250 zł od osoby.
  5. Fundacja SMS Z NIEBA wraz ze Wspólnotą św. Pawła zapraszają 11-12 listopada na rekolekcje charyzmatyczne. Poprowadzi je założyciel katolickiej wspólnoty „Cor et Lumen Christi" w Anglii - Damian Stayne. Więcej informacji i zapisy na stronie www.Kochaj.my ".
  6. Zapraszamy na stronę internetową naszej Parafiiwww.parafiawojciech.pl
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnika Wojciechowego”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!