XXVIII Niedziela zwykła 15 października 2023 r.

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej Parafii śp. Mirosław Reda, l. 75. Miłosierdziu Bożemu polecajmy także wszystkich zmarłych z naszej Parafii  i rodziny, wołając: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od 7.30 do 20.00. W soboty do 18.30. Nabożeństwa różańcowe – codziennie o 17.30; różaniec dla dzieci – po Mszy niedzielnej o 10.30 oraz w piątki o 17.00.

• dziś:
    - Dzień Papieski obchodzony pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia” – przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia;
    - do soboty w naszej Parafii peregrynacja ikony św. Józefa – z tej okazji gościmy w naszej Parafii ks. Wojciecha Parfianowicza;
    - dziś także w naszej Ojczyźnie dzień wyborów parlamentarnych i referendum – zachęcamy do głosowania;
    - przed kościołem można nabyć kremówki papieskie;
  • poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej:
    do piątku w ramach peregrynacji ikony św. Józefa podczas Mszy wieczornej rozważanie poświęcone św. Józefowi;
  • wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika:
    - we wtorki i w czwartki o 19.00 w kościele katechezy neokatechumenalne – zapraszamy;
  • środa – święto św. Łukasza, Ewangelisty:
    - w dniu święta patronalnego pamiętajmy  w modlitwie o pracownikach służby zdrowia;
  • czwartek wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki:
    o 18.00 Msza w intencji członków Rady Duszpasterskiej naszej Parafii – po Mszy spotkanie Rady;
  • piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera:
    od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • sobota:
    o 10.00 wraz z Rycerzami Kolumba zapraszamy do porządkowania dziecięcej części cmentarza – zbiórka na cmentarzu przed kaplicą;
    - biuro parafialne będzie nieczynne;
  • przyszła niedziela:
    przed kościołem Rycerze Kolumba w ramach akcji „Iskierka Pamięci” rozprowadzać będą znicze z przeznaczeniem do postawienia na groby dziecięce.

1. Rozpoczęły się zapisy na rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka, które odbędą się w terminie od 17 do 19 listopada w CEF-e w Koszalinie. Adresowane są do rodziców, którzy utracili swoje dzieci w różnych okolicznościach (poronienia, w wypadku, w wyniku choroby, samobójstwa, zabójstwa). W programie rekolekcji: Msza święta, konferencje, spotkania z psychologiem i kapłanem, rozmowy z innymi rodzicami. Zgłoszenia: nr tel. 696 918 401 lub 501 211 002; mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Koszt 250 zł od osoby.
  2. Zapraszamy na stronę internetową naszej Parafii – www.parafiawojciech.pl
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Apostolstwo chorych” oraz „Tygodnika Wojciechowego”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!