Polonijne chóry w naszym kościele

5Po raz siedemnasty Koszalin jest gospodarzem Światowego Festiwalu Chórów Polonijnych. W ramach festiwalu w środę 16 sierpnia 2023 r. po mszy wieczornej w naszym kościele odbył się przegląd chórów. Zespoły z Białorusi, Francji, Ukrainy, Armenii zaprezentowały swój muzyczny kunszt wykonując polskie pieśni oraz utwory swoich obecnych ojczyzn.

Gdyby komuś nie udało się posłuchać chórów w naszej świątyni, ma szansę uczynić to w sobotę 19 sierpnia o godz. 18:00 w Filharmonii Koszalińskiej podczas Koncertu Galowego (odbiór bezpłatnych wejściówek w kasach Filharmonii oraz CK105 w Koszalinie). Podczas tego wieczoru zostanie zaprezentowany utwór Andrzeja Cwojdzińskiego „Suplikacje”. Festiwal zakończy się 20 sierpnia mszą świętą w intencji Polonii o godz. 10:30 w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie.