Poświęcenie krzyża

Zdjcie WhatsApp 2023 07 16 o 141602Boże, Panie nieba i ziemi – my, wierni Parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie zgromadziliśmy się w Twoje imię, aby prosić Cię o błogosławieństwo dla nas i dla całej naszej parafii.

Dziś, w Dzień Pański - w niedzielę 16 lipca 2023 roku z radością i wzruszeniem w sercu  wznosimy na nowo krzyż na naszym kościele.

Dziękujemy Ci za to dzieło serc i pracy rąk ludzkich –za  jego wykonawców,  wszystkich ofiarodawców i montażystów. Niech ten krzyż króluje nad nami, nad naszymi domami i nad całym naszym miastem. Niech przypomina nam o Twojej bezgranicznej miłości! Niech będzie znakiem nadziei, że Ty nigdy nikogo nie opuszczasz i nikim nie gardzisz. Niech będzie dla nas wezwaniem do tego, abyśmy szli przez życie zawsze wierni Jezusowi Chrystusowi, by On, jedyny Pan i Zbawiciel mógł nas kiedyś  obdarzyć łaską zbawienia.

Racz zatem Panie pobłogosławić ten krzyż na chwałę Twojego świętego imienia!

Amen.