13 sierpnia 2017 - XIX Niedziela Zwykła

W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Walentyna Napieralska, l. 77, której pogrzeb odbędzie się we wtorek (14.08.2017): Msza święta rozpocznie się o godzinie 10:30, dalsze uroczystości na cmentarzu o godzinie 12:30;
  • śp. Marcin Kamiński, l. 83, który był budowniczym naszego kościoła oraz przez lata pełnił w naszej parafii funkcję kościelnego. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek (17.08.2017): Msza święta z trumną o godzinie 12:00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zapraszamy codziennie od 7:30 do 17:30 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu.

1W tym tygodniu:

dziś
- po Mszy o 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją;

– wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe;

wtorek
Uroczystość Wniebowzięcia NMP: Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego z jednym wyjątkiem – nie będzie Mszy świętej o 12:00;
- podczas Mszy poświęcenie ziół i kwiatów;
- zapraszamy na Pielgrzymkę Rodzin na Górę Chełmską – rozpoczęcie pielgrzymki o 10:00, o 12:00 uroczysta Msza święta;
- to również nasze Święto Narodowe – 97 rocznica Cudu na Wisłą; prosimy o wywieszenie flag narodowych;
- w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Prałat Marian Błaszczuk – Msza w jego intencji o 10:30 – pamiętajmy w modlitwach o czcigodnym Solenizancie;
- w tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna;

– o godzinie 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

– wspomnienie św. Jacka;

- od godziny 17:00 spowiedź święta;

2. Zachęcamy do podejmowania w miesiącu sierpniu wyrzeczeń związanych ze spożywaniem alkoholu i ofiarowania ich w intencji zniewolonych nałogiem alkoholizmu.

3. Po raz siedemnasty wyruszy z Koszalina Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia do Myśliborza.
Trasa liczy 225 km. Termin pielgrzymki: od 16 sierpnia do 25 sierpnia.
Wyjście z koszalińskiej katedry po Mszy świętej o godzinie 7:00.
Wejście do Myśliborza 24 sierpnia - w tym dniu pielgrzymi przeżywają wieczorne czuwanie modlitewne.
Informacje i zapisy pod numerem telefonu 693 972 069.

4. W okresie wakacji:

• spowiedź święta w dni powszednie 20 minut przed Mszą świętą;
  • biuro parafialne czynne we wtorki i w piątki od godziny 15:00 do 17:00.

6. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

7. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego", "Arkę" i „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości.
Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego czasu wakacji i urlopów !

Proboszcz - ksiądz Andrzej Hryckowian