XXI Niedziela zwykła 22 sierpnia 2021 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Leokadia Kopczyńska,  l. 70,
  • śp. Władysław Bednarczyk, l. 80,
  • śp. Krzysztof Drachal, l. 64, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek: Msza pogrzebowa o 11.30, dalsze uroczystości na cmentarzu o 12.30.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu pandemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy codziennie od 7.30 do 20.00. W sobotę adoracja od 7.30 do 18.30.

1. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych.
  • -dziś:
    Caritas parafialna organizuje przed kościołem zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci ze Wschodu;
  • wtorek – święto św. Bartłomieja, Apostoła;
  • środa:
    o 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • czwartek – Uroczystość NMP Częstochowskiej:
    - o 18.40 w salce (wejście od strony parkingu) spotkanie organizacyjne przed festynem – bardzo prosimy wszystkich o pomoc w organizacji festynu
    ;
  • piątek – wspomnienie św. Moniki:
    od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • sobota – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  • przyszła niedziela:
    - od 13.00 zapraszamy na festyn parafialny
    w programie: loteria fantowa, występy artystyczne, kulinarne specjały, zabawy dla dzieci;
    - fanty w postaci nowych rzeczy prosimy składać w zakrystii lub w biurze parafialnym do piątku włącznie;
    - gdyby ktoś miał do zaoferowania własne konfitury to bardzo prosimy o podzielenie się;
    - prosimy także o upieczenie ciast na festyn – prosimy je składać w sali św. Wojciecha (wejście od strony parkingu) w sobotę od 17.00 do 19.00 oraz w niedzielę od 7.00;
    - od 8.00 prosimy o pomoc mężczyzn w rozstawieniu stołów i krzeseł;
    - dochód z festynu przeznaczony jest na remont placu przed kościołem;
    - w związku z festynem nie będzie Mszy o 15.00 -  prosimy o kontakt osobę, która zamówiła na tę godzinę intencję mszalną,
    o 15.00 na Górze Chełmskiej Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory oraz katecheza pt. "7 Spotkań z Jezusem - Nikodem", którą poprowadzi ks. Marcin Piotrowski.

1. Biuro parafialne w okresie wakacji czynne jest: we wtorek i w czwartek od 16.00 do 17.00 oraz w sobotę od 10.00 do 11.00.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz Tygodnika Wojciechowego.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji! Drogim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na czas urlopów i wypoczynku!