XXIX Niedziela zwykła 18 października 2020 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Wanda Kozłowska,  l. 85
  • śp. Irena Jankowska, l. 67,
  • śp. Stanisław Wasilewski, l. 63.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. W soboty adoracja od 7.30 do 18.30. O 17.30 przez cały październik nabożeństwo różańcowe; różaniec dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o 17.00 – zapraszamy!

1.Ksiądz Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 28 listopada 2020 r. następującym wiernym:

1. osobom w podeszłym wieku;
  2. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.);
  3. osobom, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem;
  4. osobom, które nie będą mogły skorzystać z możliwości uczestnictwa we Mszy św. ze względu na ograniczenie liczby wiernych w kościołach.

Według obecnych wskazań epidemiologicznych w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 125 osób, a w kaplicy 23 osoby. Prosimy o bezwzględne noszenie maseczek w obrębie kościoła, kaplicy i pomieszczeń parafialnych. Dlatego także aż do odwołania zapraszamy w niedziele o 13.30 na dodatkową Mszę świętą.

2.W tym tygodniu:

• dziś:
    przed kościołem zbieramy podpisy poparcia dla projektu uchwały w sprawie nadania tytułu honorowego obywatela Koszalina senator Gabrieli Cwojdzińskiej i prof. Andrzejowi Cwojdzińskiemu;
  • poniedziałek:
    o 18.40 spotkanie zelatorów Żywego Różańca;
  • wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego;
  • czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;
  • piątek: o
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • sobota:
    - o 16.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej – obecność rodziców obowiązkowa
    ;
  • przyszła niedziela:
    - rocznica poświecenia kościoła katedralnego w Koszalinie.

3. Na stoliku za ławkami są wyłożone karty wypominkowe – prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych w mianowniku, drukowanymi literami, podając ulicę swojego zamieszkania – podobnie, jak w poprzednich latach zostanie ułożony grafik, który pozwoli nam zorientować się, w jakim dniu czytane będą wypominki za naszych zmarłych.

4. Na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrano – 3.884,71 zł; zysk ze sprzedaży kremówek wyniósł – 1894,14 zł. Bóg zapłać!

5. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz „Miłujcie się”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia!