XXVI Niedziela zwykła 27 września 2020 r.

W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Janina Kowalska, l. 86,
  • śp. Zofia Paczkowska, l. 77,
  • śp. Elżbieta Stawowa, l. 74.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszych rodzin, z naszej Parafii, zmarłych z powodu epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, wołając:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Zapraszamy codziennie od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. W soboty adoracja od 7.30 do 18.30. Od czwartku przez cały październik nabożeństwo różańcowe o 17.30; różaniec dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o 17.00 – zapraszamy!

• dziś:
    - podczas Mszy o 10.30 i 12.00 uroczystość I Komunii świętej;
    o 19.00 nabożeństwo nałożenia krzyży kandydatom do przyjęcia sakramentu bierzmowania;
    - po nabożeństwie próba oraz spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania;
    - przed kościołem zbiórka do puszek na Ziemię Świętą;
  • poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika:
    o 18.40 spotkanie lektorów;
    - rozpoczęcie warsztatów psychologicznych –  dalsze informacje na stronie internetowej naszej Parafii;
  • wtorek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała:
    z racji próby przed bierzmowaniem Msza wieczorna o 18.00 będzie odprawiana w kaplicy;
  • środa – wspomnienie św. Hieronima, kapłana:
    o 18.00 Msza święta, podczas której  ks. Biskup Ordynariusz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży i osobom dorosłym;
  • I czwartek miesiąca – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus:
    o 16.00 spotkanie parafialnej wspólnoty Caritas;
    - od 17.00 Godzina Święta;
    - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy o świętość dla kapłanów, nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za ministrantów i ich rodziny;
  • I piątek miesiąca – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów:
    od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - adoracja Pana Jezusa w kaplicy do 22.00;
  • I sobota miesiąca:
    o 7.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP – po Mszy odmówimy część różańca;
    - o 10.00 spowiedź i próba dla dzieci rocznicowych;
    - biuro parafialne będzie zamknięte;
    - o 14.30 koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczęcie w kościele św. Józefa Rzemieślnika męskiego marszu różańcowego – zakończenie w naszym kościele Mszą świętą ok. 16.30;
  • przyszła niedziela:
    podczas Mszy o 12.00 uroczystość Rocznicy I Komunii świętej – prosimy Parafian nie związanych bezpośrednio z tą uroczystością o wybranie innej godziny Mszy świętej;
    - o 17.00 zmiana tajemnic różańcowych;
    - przed kościołem Siostry Maryi Gwiazdy Porannej będą oferować swoje wyroby.

2. W zakrystii są do odbioru intencje dla osób należących do Różańca rodziców za dzieci.

3. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Kurs Nowe Życie, który jest doświadczeniem ogromu Bożej Miłości, która przemienia, bo kiedy Bóg przychodzi już nic nie jest takie samo. Termin kursu: 02-04.10.2020 r. Koszt: 220 zł (nocleg + wyżywienie). Miejsce: CEF Koszalin. Zapisy i informacje: www.kochaj.my lub tel. 606339440.

4. Informujemy, że przyszłoroczne uroczystości I Komunii świętej w naszej Parafii planujemy na drugą niedzielę maja 2021 roku – tj. 9 maja; uroczystości Rocznicy I Komunii świętej planowane są na niedzielę – 16 maja.

5. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i za wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia!