I Niedziela Wielkiego Postu 1 marca 2020 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Czesława Chorążewicz, l. 89,
  • śp. Stefan Tobolski, l. 71,
  • śp. Genowefa Zdolińska, l. 80, której pogrzeb odbędzie się we wtorek: Msza pogrzebowa o 9.30, dalsze uroczystości na cmentarzu o 13.30.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Przez okres Wielkiego Postu codziennie o 17.45 odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego, prosząc o nawrócenie nas samych, naszych rodzin i naszej Parafii. Zachęcamy do składania do skarbonki w kościele jako jałmużnę wielkopostną ofiar przeznaczonych na odnowienie grobów dzieci pochowanych na koszalińskim cmentarzu. Dzieci zachęcamy do zbierania do specjalnych skarbonek jałmużny wielkopostnej – skarbonki można otrzymać przy stoliku z gazetami.

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

1.W tym tygodniu:

dziś – I Niedziela Wielkiego Postu:
- o 16.00 w salce św. Maksymiliana (wejście od strony parkingu) spotkanie dla osób dorosłych pragnących przyjąć sakrament bierzmowania ;
- o 16.45 zmiana tajemnic różańcowych;
- o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – ofiary zbierane podczas nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój wielkanocny ołtarza.

• poniedziałek:
    - rozpoczęcie trwających do środy rekolekcji szkolnych – rekolekcje poprowadzi ks. Bogusław Płocharski; plan rekolekcji umieszczony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej; wszystkie spotkania rekolekcyjne odbywać się będą w kościele – bardzo prosimy o szczególną modlitwę w intencji dzieci i młodzieży;
  • wtorek:
    - po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne Żywego Różańca;
  • I czwartek miesiąca:
    - od 17.00 Godzina Święta;
    - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy o świętość dla kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji ministrantów i ich rodzin;
    - o 18.45 spotkanie ministrantów i ich rodzin;
  • I piątek miesiąca:
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, zaś dla dorosłych o 18.45;
    - adoracja Pana Jezusa w kaplicy do 22.00;
  • I sobota miesiąca:
    - o 7.00 Msza dziękczynna za nabożeństwo I sobót miesiąca – po Mszy odmówimy część różańca świętego;
    - od 9.00 odwiedziny chorych;
    - o 10.00 schola dziecięca;
    - o 14.30 w kościele św. Józefa Rzemieślnika rozpoczęcie Marszu różańcowego mężczyzn – po koronce do Bożego Miłosierdzia przejście chodnikiem z figurą Matki Bożej do naszego kościoła; zakończenie Marszu Mszą świętą około 16.30 – serdecznie zapraszamy!
  • przyszła niedziela – II Niedziela Wielkiego Postu:

2. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła i kaplicy.

3. Zapraszamy na bezpłatne rekolekcje do Centrum Edukacyjno – Formacyjnego w Koszalinie. Rekolekcje rozpoczną się w piątek – 13 marca o godz. 18.00, a zakończą w niedzielę – 15 marca około godz. 13.30. Na rekolekcje trzeba zabrać Pismo święte. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.

4. Zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Caritas Diecezji lub na Dom Miłosierdzia w Koszalinie.

5. Zapraszamy rodziców po stracie dziecka na rekolekcje, które odbędą się w Skrzatuszu w dniach 13-15 marca. Dalsze informacje pod nr tel. 696 918 401 lub na stronie diecezji.

6. Kapelan szpitala w Koszalinie organizuje w dniach 29.09 - 07.10.2020 pielgrzymkę do Gruzji. Więcej informacji na plakacie i u księdza kapelana.

7. Nasza Parafia organizuje w terminie: 10.07 – 21.07 kolonie katolickie w Hiszpanii na wybrzeżu Costa Brava. W ramach kolonii: park rozrywki Asterixa koło Paryża, zwiedzanie Barcelony i stadionu FC Barcelona oraz park rozrywki Gardaland. Dalsze szczegóły na plakacie i na stronie internetowej. Zapisy w ramach biura parafialnego.

8. Parafia organizuje także pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie: 17.10 – 24.10. Szczegółowy plan pielgrzymki dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Zapisy wraz z zaliczką w wysokości 1000 zł w zakrystii i w ramach biura parafialnego.

9. Wyjeżdżającym na pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji przypominamy o wpłacie całej należności w złotówkach.

10. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

11. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy na cały tydzień błogosławieństwa Bożego i dobrego przeżycia Wielkiego Postu!