Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 9 czerwca 2019 r.                  

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

 • śp. Lucyna Chęcińska, l. 95, której pogrzeb odbędzie się we wtorek (11.06): Msza pogrzebowa o 13.00, dalsze uroczystości na cmentarzu o 14.00,
 • śp. Zygmunt Taborski, l. 87, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, uroczystości na cmentarzu o godz. 13.30.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30

Nabożeństwa czerwcowe – codziennie o 17.30.

1.W tym tygodniu:

 • dziś – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:
  - o 12.00 Msza prymicyjna ks. Juliusza Kisiela;
  - po Mszy festyn parafialny „Wojcieszki”; dochód z festynu przeznaczony jest na zamontowanie drzwi przeciwpożarowych zaleconych przez Państwową Straż Pożarną w wyniku niedawnej kontroli naszego kościoła i plebanii;
  - w związku z festynem nie ma Mszy o 15.00;
 • poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła; o 18.45 spotkanie kręgu biblijnego;
 • wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła:
 • środa
  - biuro parafialne będzie nieczynne;
 • czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana:
  -
  o 9.00 Msza, a po niej spotkanie dla emerytów i rencistów – tym razem w domu Sióstr szensztackich przy ul. Zielonej;
  -
  podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy o świętość dla kapłanów pracujących w naszej Parafii w rocznice święceń oraz w intencji II Synodu naszej diecezji,
  – po Mszy nabożeństwo fatimskie, a po jego zakończeniu spotkanie parafialnego zespołu synodalnego – ze stolika z gazetami prosimy o zabranie materiałów na to spotkanie;
 • piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika:
  - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
 • sobota:
  -
  o 18.45 w sali św. Wojciecha (wejście od strony parkingu) spotkanie przed kolonią katolicką na Sycylii – obecność rodziców obowiązkowa; prosimy o dostarczenie na spotkanie kart kolonijnych oraz wpłatę całej należności za wyjazd;
 • przyszła niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy:
  -
  serdecznie zapraszamy wszystkich w niedzielę 16 czerwca na Marsz dla Życia i Rodziny w Koszalinie pod hasłem "Rodzina jest super!".
  - O 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. biskup Krzysztof Włodarczyk;
  - o 13.00 Marsz wyruszy sprzed kościoła, a zakończy się na placu przed amfiteatrem wielkim festynem rodzinnym;
  - w ramach festynu występ znanego artysty Joszki Brody wraz z dziećmi, różne specjalności kulinarne oraz wiele innych atrakcji. To wspaniała okazja, by dziękować za życie swoje i najbliższych oraz wołać o poszanowanie wartości rodziny i prawa do życia dla każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci!

W związku z trwającym obecnie II Synodem Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, na prośbę biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka, realizowane są badania religijności, duchowości i stosunku do Kościoła wśród diecezjan.  W naszej parafii takie badanie odbędzie się w następną niedzielę. Zwracamy się o pomoc w realizacji badań, których wyniki pomogą w odpowiedzi Kościoła lokalnego na bieżące problemy oraz potrzeby religijne i duchowe wiernych naszej diecezji. Chętni będą mogli wziąć udział w anonimowym badaniu prowadzonym przez ankietera po Mszach świętych o 9.00 i 12.00. Prosimy o pozytywną odpowiedź i z góry bardzo dziękujemy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny lub jubileusze składamy życzenia wielu łask Bożych. 

2. Zapraszamy na dwudniową XX Pieszą Pielgrzymkę Świętych Gór, która odbędzie się w dniach 15-16 czerwca. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą – 15 czerwca (sobota) na Górze Chełmskiej o 12.00. Zakończenie pielgrzymki w niedzielę po Mszy na Górze k/ Polanowa o godz. 15.00.

3. Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Koszt - 180 zł.  Zapisy do grupy pierwszej (dekanaty Koszalin, Darłowo, Mielno, Polanów) i szczegółowe informacje u ks. Mateusza Chmielewskiego - przewodnika grupy Pierwszej (697574222).

4. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

5. Polecamy także prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia! Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!  

ks. Andrzej Hryckowian


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec