I Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2019 r.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej Parafii:

• śp. Teresa Sznajdrowska,   l. 83
  • śp. Grzegorz Dziadosz, l. 60.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

Przez okres Wielkiego Postu codziennie o 17.45 odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego, prosząc o nawrócenie nas samych, naszych rodzin i naszej Parafii.

Zachęcamy do składania do skarbonki w prezbiterium jako jałmużnę wielkopostną ofiar na rehabilitację 16-letniej Marysi.

1.W tym tygodniu:

• dziś:
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – ofiary zbierane podczas nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu;
  • poniedziałek:
    o 19.00 w sali kominkowej katecheza neokatechumenalna;
  • wtorek:
    od 16.00 do 18.00 obok biura parafialnego bezpłatne porady psychologa;
  • środa: dzień wieczystej adoracji w naszej Parafii:
    - adoracja w kaplicy rozpocznie się o północy z 12 na 13 marca, a zakończy się o 24.00 w nocy z 13 na 14 marca; prosimy o wpisywanie się przy stoliku z gazetami na 30-minutowy dyżur w godzinach nocnych
    ;
    - o 18.40 spotkanie Rycerzy Kolumba, które rozpocznie się w kaplicy adoracji;
  • czwartek:
    o 19.00 w sali kominkowej katecheza neokatechumenalna;
  • piątek:
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, zaś dla dorosłych o 18.45;
  • sobota:
    o 9.00 ministranci;
    - o 10.00 schola dziecięca;
  • II Niedziela Wielkiego Postu:
    - o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
    ;
    - to dzień imienin ks. Zbigniewa Jędrzejczyka i ks. Zbigniewa Werry – Msza święta w intencji Solenizantów o 18.00 .

2. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi kościoła i kaplicy.

3. Bardzo serdecznie zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Caritas Diecezji lub na Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.

4. Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Lwowa prosimy o pilne dostarczenie do biura parafialnego zgłoszeń.

5. Parafia nasza organizuje od 26 czerwca do 8 lipca dla dzieci i młodzieży kolonie katolickie na Sycylii we Włoszech. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz z zaliczką w wysokości 500zł.

6. Parafia pw. św. Marcina organizuje w październiku pielgrzymkę do Meksyku – spotkanie organizacyjne we wtorek (12 marca) o 18.30 w kaplicy garnizonowej.

7. W czwartek (14. 03) w Parafii oo. Franciszkanów modlitwa za kapłanów pracujących w naszej diecezji: o 18.00 Msza święta, a po niej nieszpory, litania do Krwi Chrystusa oraz medytacja myślna nad Słowem Bożym w kaplicy Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00.

8. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

9. Polecamy także prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy na cały tydzień błogosławieństwa Bożego!