Święto Świętej Rodziny - 30 grudnia 2018 r.

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

1.W tym tygodniu:

• dziś – Święto Świętej Rodziny:
    - podczas Mszy o 12.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich;
  • poniedziałek:
    - o 17.30 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku;
    - o 24.00 Msza święta, a po niej spotkanie noworoczne;
  • wtorek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki:
    - nie będzie Mszy o 7.30 – pozostałe Msze będą odprawiane według porządku niedzielnego;
    - jesteśmy zobowiązani w tym dniu do uczestniczenia we Mszy świętej(!);
  • środa – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu;
  • I czwartek miesiąca:
    - podczas Mszy o 18.00 modlić się będziemy o świętość dla kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • I piątek miesiąca:
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
    - adoracja Pana Jezusa do 22.00;
  • I sobota miesiąca:
    - o 7.00 Msza dziękczynna za nabożeństwo I sobót miesiąca;
  • przyszła niedziela – Uroczystość Objawienia Pańskiego:
    - jesteśmy zobowiązani w tym dniu do uczestniczenia we Mszy świętej(!);
    - Msze naszym kościele będą odprawiane o godzinie: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i w kaplicy o 18.00. Podczas Mszy poświęcenie kredy, kadzidła i wody; poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych domów literami: K+M+B 2018 (inicjały Trzech Króli) lub C+M+B 2018 (pierwsze litery od słów: Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi mieszkanie).
    - zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli – rozpocznie się on o 13.15 na Rynku Staromiejskim – Parafianie wybierający się na Orszak proszeni są w miarę możliwości o posiadanie jakiejś części ubrania w kolorze pomarańczowym;
    - o 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert finałowy I Diecezjalnego konkursu kolęd i pastorałek.

2. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi kościoła i kaplicy.

3. Zapraszamy do naszego kościoła na koncerty kolęd: 6 stycznia o 17.00 koncert finałowy diecezjalnego konkursu kolęd i pastorałek; w niedzielę 20 stycznia po Mszy o 10.30 koncert chóru dziecięcego „Pomerania Cantat” Dziecięcej Akademii Chóralnej w Koszalinie, zaś w piątek – 25 stycznia o 19.00 kolędy i pastorałki zaśpiewa w naszym kościele „Eleni” – karty wstępu w cenie 35 zł można nabyć przed kościołem.

4. W okresie kolędy biuro parafialne czynne będzie od wtorku do piątku od 15.00 do 15.45 oraz w soboty od 10.00 do 11.00.
Podczas trwania kolędy okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie 15 minut przed Mszą świętą.

5. Wizytę duszpasterską w naszej Parafii rozpoczniemy 2 stycznia:

02.01. (ŚR) SYGIETYŃSKIEGO
03.01. (CZ) STARA KARŁOWICZA, WIENIAWSKIEGO, SZYMANOWSKIEGO, JUTRZENKI, KSIĘŻYCOWA, ZORZY, TĘCZY
04.01. (PT) ZAMENHOFA, NORWIDA, PIŁSUDSKIEGO 74 – 78, PIŁSUDSKIEGO 98 A - E, PIŁSUDSKIEGO DOMKI, CHAŁUBIŃSKIEGO 14 - 22
05.01. (SO) LEŚNA, CHAŁUBIŃSKIEGO 10, CHAŁUBIŃSKIEGO 8 – 8C, CHAŁUBIŃSKIEGO DOMKI

6. Parafia nasza organizuje w dniach 30.04.2019-05.05.2019 pielgrzymkę do Lwowa. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz z zaliczką w wysokości 500zł.

7. W ramach biura parafialnego przyjmujemy deklaracje uczestniczenia w przygotowaniu do bierzmowania uczniów VII klasy. Prosimy, aby deklaracje składał uczeń w obecności przynajmniej jednego z rodziców.

8. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

9. Polecamy także prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego” oraz „Tygodnik Wojciechowy”

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny na cały 2019 rok!