III Niedziela Adwentu - 16 grudnia 2018 r.

Zapraszamy codziennie, z wyjątkiem sobót od 7.30 do 20.00 do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu; w soboty adoracja od 7.30 do 18.30.

W okresie Adwentu od poniedziałku do piątku zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami o 6.30 na roraty połączone ze śniadaniem; w środę o 18.00 i w sobotę o 6.30 Msza roratnia dla dorosłych.

1.W tym tygodniu:

• dziś – III Niedziela Adwentu:
    - rozpoczęcie rekolekcji adwentowych w naszej Parafii, które prowadzi o. Piotr Włodyga, benedyktyn;
    - nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i w środę o 9.00 i 19.00 (!);
    - spowiedź rekolekcyjna we wtorek podczas Mszy o 9.00 i od 18.00; program rekolekcji umieszczony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej;
    - przed kościołem zbiórka makulatury organizowana przez Rycerzy Kolumba na rzecz pacjentów oddziału dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie – chodzi o zakup termometrów bezdotykowych i inhalatorów;
  • czwartek:
    - o 9.00 Msza, a po niej spotkanie dla emerytów i rencistów;
    - o 18.00 Msza święta, podczas której harcerze ZHP przekażą naszej Parafii betlejemskie światło pokoju – będzie je można zabrać do domu również w przyszłą niedzielę;
    - ostatni dzień Rekolekcji Nocnych prowadzonych przez Szkołę Nowej Ewangelizacji – rozpoczęcie o 20.37 godzinnym uwielbieniem, a o 21.37 Eucharystia z nauką rekolekcyjną ks. Rafała Jarosiewicza;
  • piątek:
    - od 17.00 okazja do spowiedzi świętej;
  • sobota:
    - o 9.00 zbiórka ministrantów;
  • - o 10.00 schola;
    - o 19.00 w katedrze czuwanie młodych;
  • IV Niedziela Adwentu:
    - o 12.00 Msza dziękczynna za dar życia dzieci uratowanych poprzez duchową adopcję dziecka poczętego – zapraszamy wszystkich, którzy przez ostatnie 9 miesięcy uczestniczyli w naszej Parafii w tym Bożym dziele.

2. Bardzo prosimy o dokładne zamykanie drzwi kościoła i kaplicy, ponieważ zostało włączone już ogrzewanie podłogowe.

3. Już dziś zapraszamy do naszego kościoła na koncerty kolęd:
- 6 stycznia o 17.00 koncert finałowy diecezjalnego konkursu kolęd i pastorałek;
- w niedzielę 20 stycznia po Mszy o 10.30 koncert chóru dziecięcego „Pomerania Cantat” Dziecięcej Akademii Chóralnej w Koszalinie,
- w piątek – 25 stycznia o 19.00 kolędy i pastorałki zaśpiewa w naszym kościele „Eleni” – karty wstępu w cenie 35 zł można nabyć przed kościołem.

Zapraszamy także na II świąteczny koncert charytatywny na rzecz powstającego Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej. Koncert odbędzie się 28 grudnia 2018 r. (piątek) -  o 19.00 w Koszalińskiej Filharmonii, a wystąpi Bogdan Trojanek & Terne Roma ze Szczecinka. Cegiełki w cenie: 25,- oraz 35,- można kupić w Filharmonii, na Górze Chełmskiej i na Zielonej 38 u Sióstr Szensztackich.

4. W kościele jest kosz, do którego można składać produkty żywnościowe dla ubogich. Przed kościołem wspólnota Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz nasze parafialne bombki choinkowe. Zapraszamy także do odwiedzenia stoiska Skautów Europy, przy którym można nabyć stroiki świąteczne, sianko pod wigilijny stół oraz muffinki.

5. Do przyszłej niedzieli potrwa nasza parafialna akcja „W urodzinowym prezencie dla Jezusa”. Przy ołtarzu umieszczona jest choinka, na której wisi 100 parafialnych bombek. Każdy, kto chciałby ofiarować 50 zł na pokrycie kosztów turnusu rehabilitacyjnego chorego na porażenie mózgowe Macieja, może taką bombkę zabrać z choinki do domu.

6. Parafia nasza organizuje w dniach 30.04.2019-05.05.2019 pielgrzymkę do Lwowa. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Zapisy w ramach biura parafialnego wraz z zaliczką w wysokości 500zł.

7. W ramach biura parafialnego przyjmujemy deklaracje uczestniczenia w przygotowaniu do bierzmowania uczniów VII klasy. Prosimy, aby deklaracje składał uczeń w obecności przynajmniej jednego z rodziców.

8. Zapraszamy na naszą parafialną stronę internetową – www.parafiawojciech.pl

9. Przy stoliku przed kościołem można nabyć opłatki – Parafia nasza nie roznosi opłatków po domach. Polecamy także prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „Tygodnik Wojciechowy” oraz kartki świąteczne przygotowane przez Siostry Maryi Gwiazdy Porannej.

Dziękujemy za modlitwę, za ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości. Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego czasu Adwentu!