Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Fotorelacja z wizytacji kanonicznej

bp W dniach 9-10 października 2022 r. ks. Biskup Zbigniew Zieliński przeprowadził wizytację kanoniczną naszej Parafii.
Jak mówił św. Jan Paweł II w swej adhortacji Pastores gregis: „Podczas swojej wizyty pasterskiej w parafii, pozostawiwszy zagadnienia o charakterze administracyjnym innym delegatom, biskup powinien w szczególny sposób zatroszczyć się o spotkania osobiste, poczynając od proboszcza i innych kapłanów.

To właśnie w takich chwilach najbardziej zbliża się do swojego ludu w sprawowaniu posługi słowa, uświęcania i pasterskiego przewodzenia, wchodząc w bardziej bezpośredni kontakt z niepokojami i troskami, radościami i oczekiwaniami ludzi, mogąc ofiarować każdemu słowo nadziei. Biskup powinien wówczas nawiązywać bezpośredni kontakt przede wszystkim z osobami najuboższymi, starszymi i z chorymi. Przeprowadzona w ten sposób wizyta pasterska objawia się w swojej prawdziwej istocie, czyli jako znak obecności Pana, który odwiedza swój lud, przynosząc mu pokój.”

Przyznać należy, że każdy, kto chciał nawiązać kontakt z pasterzem diecezji, miał ku temu okazję. Ks. Biskup gościł na każdej Mszy św., głosił kazania, a pomiędzy Mszami udało się zorganizować spotkanie ze wspólnotami działającymi w parafii. W nieco bardziej kameralnej atmosferze przebiegało spotkanie z Siostrami mieszkającymi na terenie parafii oraz z Radą Duszpasterską i Radą Parafialną.

Dla przypomnienia tych miłych chwil zamieszczamy fotorelację z wizytacji.

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00   - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 sobota:  godzina  16:00 
   

aaa

Biuro parafialne

Poniedziałek
nieczynne

Wtorek
16:00 - 17:00

Środa
16:00 - 17:00

Czwartek
16:00 - 17:00

Piątek
16:00 - 17:00

Sobota
10:00 - 11:00Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec