Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Veritatis Splendor – Blask Prawdy- XXII Dzień Papieski

9W dniu 16 października 2022 roku wolontariusze Szkolnego Koła CARITAS przy Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie dzielnie kwestowali po każdej Mszy świętej na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny.

Idea utworzenia Fundacji jako organizacji, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury, narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. W ciągu dwudziestu dwóch lat swojej działalności Fundacja objęła opieką kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski zgodnie z wezwaniem Ojca Świętego do „nowej wyobraźni miłosierdzia”. Około 2000 stypendystów niemalże z każdego zakątka Polski tworzy niezwykły pomnik, budowany przez Polaków wdzięcznych św. Janowi Pawłowi II.

Przez cały dzień wolontariusze zebrali 4.448,27 zł. Gratulacje dla wolontariuszy i wielkie podziękowania dla ofiarodawców z parafii pw. świętego Wojciecha w Koszalinie. Każdy wolontariusz Szkolnego Koła CARITAS kwestujący po Mszach Świętych otrzymał od księdza Andrzeja Hryckowiana – proboszcza parafii - kremówkę papieską.

Bardzo dziękuję.

Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz
opiekun Szkolnego Koła CARITAS

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00   - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 sobota:  godzina  16:00 
   

aaa

Biuro parafialne - w wakacje

Poniedziałek
nieczynne

Wtorek
16:00 - 17:00

Środa
nieczynne

Czwartek
16:00 - 17:00

Piątek
nieczynne

Sobota
10:00 - 11:00Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec