Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Triduum z o. Pio

1W dniach 20-23 września 2022 r. przeżywaliśmy w naszej parafii Triduum ze św. Ojcem Pio.

Przez wstawiennictwo św. Ojca Pio (obecnego w relikwiach), poprzez Litanię do o. Pio, Drogę Krzyżową, Różaniec oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modliliśmy się o pokój na świecie, za naszą ojczyznę, naszą parafię i rodziny.

Każdego dnia podczas Eucharystii kazania głosił kapucyn o. Piotr Kwiatek.

Pierwszego dnia kaznodzieja proponował zadać sobie pytanie, jaka jest nasza wiara; zachęcał do stawania się świętymi, przy udziale świętych, którzy mają nas inspirować i  motywować, aby iść za Chrystusem. Świętość to miłość, modlitwa (słuchanie) oraz mądrość (rozeznanie).

Drugiego dnia kapucyn podpowiadał nam, jak rozpoznawać błogosławieństwo Boże w naszym życiu.  Mówił o wdzięczności, bo wdzięczność to DNA chrześcijaństwa, a narzekanie to choroba duszy zabijająca nadzieję.

Trzeciego dnia rekolekcjonista pochylił się nad trudnym tematem dotyczącym przebaczenia. Źródłem przebaczenia może być modlitwa (np. modlitwa psalmami), która może pomóc nam poznawać samego siebie, a przebaczając możemy okazać miłość, czyli okazać twarz Chrystusa. Ojciec Pio tak zachęcał do modlitwy: „Radośni wiarą i spokojni na duszy, módlmy się zawsze, albowiem gorąca i szczera modlitwa przenika niebo i ma za sobą Bożą obietnicę”.

 

Więcej w "Gościu Niedzielnym"

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00   - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 sobota:  godzina  16:00 
   

aaa

Biuro parafialne - w wakacje

Poniedziałek
nieczynne

Wtorek
16:00 - 17:00

Środa
nieczynne

Czwartek
16:00 - 17:00

Piątek
nieczynne

Sobota
10:00 - 11:00Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec