Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Godzina Święta

monstrancjaW pierwszy czwartek wierni naszej Parafii zapraszani są na Godzinę Świętą. To nabożeństwo odprawiane ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i jednocześnie jedna z praktyk wynagradzających Jezusowi.

Choć praktykowane było już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa przez pustelników jako wynagrodzenie Jezusowi za smutek wywołany przez uczniów śpiących podczas Jego modlitwy w Ogrodzie Oliwnym, powszechnie uważa się, że była to odpowiedź na jedno z objawień, jakie otrzymała Małgorzata Alacoque.

Pan Jezus ukazał się jej jaśniejący chwałą, ze stygmatami pięciu ran błyszczącymi jak słońce. Z Jego Świętej postaci biły promienie a z piersi płomienie jakby z ogniska gorejącego. Pan Jezus rozwarł pierś i ukazał Swe miłujące i najbardziej uwielbienia godne Serce, które było źródłem tych płomieni. „Wówczas rzekł do swojej wybranki: „Oto Serce, które tak umiłowało ludzi a w zamian za to otrzymuje niewdzięczność, wzgardę i zapomnienie”. Sprawia mi to, przykrzejszą udrękę niż wszystko, co wycierpiałem w czasie mej męki (…)

Jezus domagał się wynagrodzenia najpierw od swojej uczennicy: „Ty przynajmniej staraj się Mi zadość uczynić o ile to będzie w twej mocy, za ich niewdzięczność. Przede wszystkim przystępować będziesz do Komunii św. tak często, jak tylko pozwoli ci posłuszeństwo..., zwłaszcza zaś przyjmować mnie będziesz Mnie w każdy pierwszy piątek miesiąca”.

Następnie żądał Jezus, aby każdej nocy z czwartku na piątek, uczestniczyła w Jego śmiertelnym smutku, który przeżywał na Górze Oliwnej.

Z tej przyczyny nabożeństwo polega głównie na czuwaniu nocnym z czwartku na piątek, szczególnie z czwartku na pierwszy piątek miesiąca. Można praktykować je w zaciszu domowym. Wystarczy znaleźć spokojne miejsce, uklęknąć, modlić się prostymi modlitwami lub milczeć, dać się prowadzić Duchowi Świętemu. Należy ofiarować swoje serce i siebie całego Najświętszemu Sercu Jezusa, rozważać to, co przeżywał Jezus w Ogrójcu i… czuwać, nie pozwolić, aby zmorzył sen.

Jeśli łatwiej nam czuwać w grupie, zapraszamy do kościoła w I czwartek na godzinę 17.00.

Źródło: http://www.sluzebniczki.pl/news,swieta_maria_malgorzata_alacoque_objawienia_i_obietnice,2062.html