Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kolędowanie w pandemii

koleda fotoDrodzy Parafianie!

Chciałbym Was serdecznie zaprosić na spotkanie kolędowe. Kolęda w znaczeniu wizyty duszpasterskiej to zwyczaj nawiedzania przez księży swoich parafian, wywodzący się z tradycji średniowiecznej. Zwyczaj ten ma swoją genezę w tekście ewangelijnym opisującym rozesłanie uczniów: „Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was”.

Obecna sytuacja epidemiczna spowodowała zmianę formy przebiegu tegorocznej kolędy. Zamiast tradycyjnego spotkania w domach zapraszamy do naszego kościoła mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę o 18.00, która będzie odprawiona w ich intencji; po Mszy nabożeństwo zawierzenia rodzin z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Choć jesteśmy przyzwyczajeni do odwiedzin duszpasterza w naszych domach, to tegoroczna forma kolędy może nam jeszcze lepiej uświadomić istotę tego spotkania. Wartość kolędy ma nade wszystko wymiar duchowy i polega na przyjęciu do swego serca, do swojej rodziny i do całego życia obecności Chrystusa.

Proszę o przyniesienie w swoim naczyniu wody, którą kapłan poświęci podczas Mszy świętej – po powrocie do domu poświęconą wodą będziemy mogli pokropić swój dom. Plan kolędy umieszczony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

duszpasterze Parafii pw. św. Wojciecha