Być jak św. Marcin...

pampers11 listopada Kościół wspomina św. Marcina. Mimo iż życie tego świętego, jak na żołnierza rzymskiego a później biskupa przystało,  obfitowało w wiele ciekawych i ważnych dla historii i Kościoła momentów, najbardziej chyba pamiętany jest z opowieści o żebraku, z którym podzielił się płaszczem. W tymże płaszczu następnej nocy św. Marcinowi objawił się sam Jezus, chwaląc jego miłosierdzie. Każdego roku w okolicy święta świętego Marcina zachęcamy do brania przykładu z niego i dzielenia się z potrzebującymi tym, czego im najbardziej brakuje. Tym razem, po konsultacji z Domowym Hospicjum Dziecięcym, zachęcamy do złożenia daru nietypowego.

Potrzebne są pampersy (rozmiar 4, 5, 6) i pieluchomajtki (rozmiar 1, 2- DO KUPIENIA W SKLEPACH MEDYCZNYCH).

To środki niezbędne w pielęgnacji chorych dzieci. Ofiarowanie ich będzie nie tylko materialną pomocą dla opiekunów dzieci, ale i znakiem solidarności z cierpiącymi dziećmi i ich rodzinami, wyrazem troski o najmniejszych w naszej chrześcijańskiej wspólnocie.

Dary będzie można złożyć w niedzielę 10 listopada 2019 r. Spodziewamy się, że nasi Parafianie wiernie naśladować będą postawę hojności św. Marcina. Już teraz składamy wszystkim serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

 

P.S.

O efektach akcji można przeczytać w koszalińskim wydaniu "Gościa Niedzielnego".