Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Jak pomóc zmarłym?

angelNieprawdą jest, że zmarli pozostawieni są samym sobie. Wprawdzie nie mogą już w żaden sposób sobie pomóc, ale liczą na nas. W dniach 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza możemy uzyskać dla dusz w czyśćcu cierpiących całkowite darowanie kar, czyli odpust zupełny.

Warunkiem jest również nawiedzenie z modlitwą kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie "Ojcze nasz" oraz "Wierzę w Boga". Trzeba być w stanie łaski uświęcającej (warunkiem jest brak przywiązania do jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego),należy przyjąć Komunię św. oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.

Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

Po jednej spowiedzi (czyli w stanie łaski uświęcającej) można uzyskać wiele odpustów zupełnych, czyli takich, które uwalniają od kary doczesnej należnej za grzechy w całości. Natomiast po jednej Komunii świętej i jednej modlitwie w intencjach papieża zyskamy tylko jeden odpust zupełny.

Pomocą dla dusz czyśćcowych jest również odpust cząstkowy, kiedy- jak wynika to z nazwy- darowane są kary tylko w pewnej części. Miara zależy od wysiłku i gorliwości, z jaką ktoś wykonuje dzieło obdarzone odpustem cząstkowym, ale jest on oznaczany bez określania dni lub lat.

Nie tylko listopadowa pobożność nagradzana jest odpustami. TU można przeczytać o innych warunkach, za wypełnienie których uzyskamy odpust dla naszych bliskich.

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 Biuro parafialne:

 

poniedziałek nieczynne

wtorek - piątek
15:00 - 17:00

sobota
10.00 - 12.00


Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec