Wspieramy misje w Burundi

20191020 111118 Film4H20 października 2019 r. była Niedziela Misyjna i tego dnia Szkolne Koło CARITAS przy Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Koszalinie zorganizowało sprzedaż ciast na rzecz misji, a konkretnie na wyposażenie Szkoły Podstawowej prowadzonej przez siostry ze Zgromadzenia Karmelitanek Dzieciątka Jezus w prowincji Gitega w Burundi, maleńkim wschodnioafrykańskim państwie, jednym z najbiedniejszych na świecie.
Wolontariusze sami piekli ciasta, były też zamówione kremówki, które kojarzą się ze świętym Janem Pawłem II - misjonarzem naszych czasów.

Namioty rozstawił Pan Bartosz Ilecki, który jest w międzynarodowej organizacji Rycerze Kolumba, a ksiądz Andrzej Hryckowian, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie, umożliwił nam sprzedaż ciast na placu przed kościołem. Wolontariusze wraz z Panią Anną Zajączkowską-Żyszkiewicz koordynator SKC dzielnie sprzedawali ciasta od 7:30 rano aż do 16. Pomogli nam Pani Agnieszka Bartosik i Pan Andrzej Siuda.

Parafianie okazali się bardzo hojni, bo oprócz pieniędzy za ciasta dawali dodatkowe ofiary. Zebraliśmy rekordową sumę 1.913 zł i 8 groszy. Bardzo dziękujemy w imieniu uczniów z Burundi i prosimy Boga, aby hojnie wynagrodził wszystkim Darczyńcom.
Na wolontariuszy ze SKC i Parafian można zawsze liczyć!