Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Tydzień pod patronatem św. Krzysztofa

s.krzysztofTydzień, w którym wypada 25 lipca obchodzony jest jako tydzień św. Krzysztofa. Wtedy to wiele słyszymy o tym, jak wierzący człowiek winien poruszać się po drogach jako kierowca, pieszy czy rowerzysta. „Kto zna Chrystusa, ten zachowuje ostrożność na drodze. Nie myśli jedynie o sobie i o tym, aby jak najszybciej dotrzeć do celu. Widzi osoby, które towarzyszą mu w drodze, każda ze swym własnym życiem, z pragnieniem dotarcia do celu i z własnymi problemami. Widzi w nich braci i siostry, dzieci Boże, oto postawa, która wyróżnia chrześcijańskiego kierowcę”. To znajdziemy we „Wskazaniach w duszpasterstwie drogi” Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących.

Od księży usłyszymy, że każdego wierzącego w sumieniu obowiązuje przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w imię szanowania życia i zdrowia swego i innych, a przede wszystkim w imię miłości bliźniego. Łamanie w rażący sposób przepisów ruchu drogowego jest grzechem! Podobnie jazda ryzykowna czy pod wpływem alkoholu i środków odurzających, a także milczące przyzwolenie na prowadzenie pojazdu w takim stanie przez innych. W imię ochrony życia oraz zdrowia wielu ludzi powinniśmy uniemożliwić nieodpowiedzialnemu człowiekowi kierowanie pojazdem. Katolik powinien być przykładem na drodze. To nie po chrześcijańskich symbolach: różańcu, wizerunku św. Krzysztofa czy rybie, znaku pierwszych chrześcijan, można go poznać, ale głównie po zachowaniu. Przeklinanie innych użytkowników dróg, wykonywanie obraźliwych gestów czy egoizm na drodze, to pogaństwo. Jedźmy bez brawury, nie przekraczajmy dozwolonej prędkości, zapinajmy pasy, nie narażajmy na niebezpieczeństwo nikogo. Pomagajmy potrzebującym na drodze. Szanujmy pieszych. Pomódlmy się przed podróżą i nie zapomnijmy podziękować za bezpieczny i szczęśliwy powrót do domu.

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 Biuro parafialne:

 

wtorek i czwartek
16:00 - 17:00

sobota
10.00 - 11.00


Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.

WAŻNE

Jerozolima

 


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec