Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Dar cenniejszy niż pomnik

darZ okazji 100 urodzin św. Jana Pawła II, które wypadają w maju 2020 r., zaproponowano stworzenie pomnika z serc i umysłów Polaków. Będzie on zbudowany z inicjatyw modlitewnych i charytatywnych, naukowych i artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych wspierających duchowe dziedzictwo papieża.

Jak zapewniają organizatorzy, każda modlitwa, twórczy pomysł, działanie każdego człowieka i środowiska są bezcenne! Potrzebuje ich Kościół i nasza Ojczyzna!

Księga zawierająca spisane wszelkie podjęte zobowiązania zostanie – jako wotum – złożona w sanktuarium św. Jana Pawła II w dniu jego setnych urodzin. Podjęte działania należy zgłosić na stronie internetowej https://darna100.pl/dolacz-do-projektu/. Jeśli nie mamy pomysłu na nasze zobowiązanie, można skorzystać z podpowiedzi zamieszczonych na stronie. Znajdziemy tam propozycję modlitwy różańcowej w intencji ojczyzny, podjęcie wolontariatu, wsparcie finansowe na hospicjum lub stypendium dla młodzieży. Oczywiście każda inna inicjatywa jest równie cenna, o ile okaże się pożytkiem ku zbawieniu dla deklarującego lub beneficjentów.

Grupa Modlitwy o. Pio - jakby przeczuwając budowę tego duchowego pomnika - już w grudniu 2018 r. na spotkaniu rozpoczęła analizę kazań Jana Pawła II dotyczących Dekalogu, wygłoszonych podczas pielgrzymki do Polski w 1991 r. Członkowie wspólnoty deklarują dalszą pracę nad kazaniami podczas comiesięcznych spotkań formacyjnych. Wszystkich, którzy chcieliby zatrzymać się nad tekstami Jana Pawła II, zapraszamy na najbliższe spotkanie już w poniedziałek 3 czerwca.

Liczymy, że w naszej Parafii będzie więcej tak cennych inicjatyw, zarówno grupowych, jak i indywidualnych. 

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 Biuro parafialne:

 

poniedziałek nieczynne

wtorek - piątek
15:00 - 17:00

sobota
10.00 - 12.00


Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.

WAŻNE

tv mszabiskup

 blogoslawienstwo pokarmow

 

Jerozolima


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec