Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Komunikaty bp. Edwarda Dajczaka w związku z tragicznym pożarem w Koszalinie

"Głęboko poruszyła mnie wiadomość o tragicznym pożarze w koszalińskim "Escape roomie", w którym zginęło pięć młodych osób. Każda tragiczna śmierć jest niezwykle bolesna i trudno ująć w słowa to, co w takich momentach czuje serce. Chciałbym przekazać wyrazy mojej solidarności i bliskości duchowej z rodzinami ofiar. Jako pasterz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zginam kolana przed Bogiem i proszę Go o miłosierdzie dla tych, którzy ponieśli śmierć oraz dla ich bliskich.

W związku z zaistniałą sytuacją podjąłem decyzję o odwołaniu zapowiadanego na 6 stycznia Orszaku Trzech Króli w Koszalinie.

Ta niewyobrażalna tragedia nie pozwala nam na radosne świętowanie. Chcemy również i w taki sposób wyrazić naszą solidarność z tymi, którzy cierpią. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. 6 stycznia o godz. 12 w koszalińskiej katedrze będę sprawował Mszę św. w intencji ofiar i ich rodzin. Po Eucharystii przejdziemy na plac przed ratuszem na chwilę wspólnej modlitwy."

Bp Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Ponadto, na godzinę 17, czyli w godzinie tragedii, biskup zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli w okolice miejsca zdarzenia, czyli na wysokości ul. Piłsudskiego 88, aby razem odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Można przynieść ze sobą białe kwiaty oraz znicze, które będzie można złożyć w miejscu tragedii.

Decyzją bp. Edwarda Dajczaka ofiary zebrane na tacę podczas Mszy św. 6 stycznia w katedrze o godz. 12 zostaną przeznaczone na pomoc dla rodzin ofiar tragedii w "Escape roomie". Podczas modlitwy na placu przed ratuszem Caritas przeprowadzi też zbiórkę na ten cel.