Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Obóz skautów

frontObóz dziewczynek wilczków Skautów Europy z naszej parafii odbył się w dniach 11-15 lipca w Chudaczewku przy Leśniczówce, gmina Postomino, Nadleśnictwo Sławno.

Mimo że było nas niewiele, był to radosny czas na łonie przyrody. Codzienne Skały Narady, ogniska, zabawy, rękodzieło, bajki na dobranoc czytane przez Akelę lub Bagheerę, spotkania ze Słowem Bożym czy Msza św - co drugi dzień - wypełniały nam czas.

Nie można zapomnieć, że nie było wygód - mycie zębów pod drzewem, samodzielne robienie śniadań i kolacji (obiady miałyśmy przywożone przez catering), toaleta wieczorna w misce w namiocie prysznicowym, spanie w namiocie, brak telefonów, gier itp. sprawiły, że można docenić, co mamy na co dzień.

W połowie obozu zawitała do nas Straż Pożarna i Policja na kontrolę. Zapomniałyśmy o wspólnym zdjęciu, bo tak byłyśmy przejęte tym spotkaniem. Zastrzeżeń co do bezpieczeństwa nie było.

Na obóz wilczków zawitali też po raz pierwszy harcerze z Radomia, zastęp Hart... Wprawdzie nie pomogliśmy im w wydojeniu krowy ani zebraniu jajek z kurnika, ale mogli wykonać dzięki nam choć jedno ze swoich zadań - przeprowadzić zabawę dla dzieci i młodzieży.

Dziękujemy rodzicom, księżom (ks. Grzegorzowi i ks. Proboszczowi) i klerykom za przygotowanie i złożenie obozu oraz pilnowanie nas w nocy.