Nietypowo zakończył się okres Wielkanocy w naszej parafii. Po Mszy św. o 10.30 24 maja 2026 r. ks. Proboszcz na placu przed kościołem zaprosił dzieci do tradycyjnej wielkanocnej zabawy- bitwy na jajka. Rzecz w tym, że jajka były… olbrzymie (p. zdjęcia) i czekoladowe.
Przywiezione zostały specjalnie na tę okazję z kwietniowej pielgrzymki do Włoch, z San Giovanni Rotondo.
W „bitwie” wzięła udział reprezentacja zgromadzonych dzieci: jedna z dziewczynek wraz ze swoją mamą oraz chłopiec z tatą.
Trudno ustalić zwycięzcę, wiemy z całą pewnością, że wygranymi były wszystkie dzieci uczestniczące w tej niedzielnej Eucharystii, gdyż słodkiej, mlecznej oraz deserowej czekolady wystarczyło dla każdego!