Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Bombowa akcja "Bombka"

bombkaW piątek 29 grudnia 2017 r. delegacja naszej parafii udała się do Orlika w okolice Brus do państwa Katarzyny i Mirosława. To osoby wskazane nam przez tamtejszą Caritas jako potrzebujące pomocy po sierpniowym huraganie.

W nawałnicy stracili dom i obecnie – aż do wiosny - mieszkają w kontenerze ufundowanym przez Rycerzy Kolumba przy wsparciu tej organizacji ze Stanów Zjednoczonych.

Każdego dnia rodzina ta stawia czoła wyrządzonym zniszczeniom, boryka się z trudnościami spowodowanymi choćby regularnymi wyłączeniami prądu. Skutki nawałnicy i usuwanie szkód będzie trwało długo jeszcze, ale dzięki pomocy ludzi, szczególnie takich jak nasi Parafianie- nieznanych z imienia i nazwiska, niezwiązanych więzami krwi czy choćby bliskością zamieszkania- nie gaśnie nadzieja na to, że kiedyś może być jeszcze normalnie i szczęśliwie. Ludzie, którym wydawać się mogło, że nawet Bóg o nich zapomniał, wraca wiara w ludzi i dobro ludzkiego serca. Bo czyż nie jest dobrym to serce, które być może odmówiło sobie czegoś, by zdjąć z parafialnej choinki bombkę, a pieniądze za nią przekazać potrzebującym? Jak wiele musiało być takich serc, skoro udało się zebrać kwotę niebagatelną- 11910 zł!

Choinka w kościele została doszczętnie ogołocona z ozdób, za to nasze w domu jaśnieją wspaniałym blaskiem. I nie zapewniają tego ani świeczki, ani ledowe światełka, lecz jedna- nieco niepozorna- bombka, która ludziom w okolicy Brus pozwala śmielej i spokojniej patrzeć w przyszłość. Bombka – niby lekka i pusta - a przecież nie próżna, bo wypełniona dobrem, ofiarnością i szlachetnością. Dziękujemy!

Bezpośredni kontakt

kontakt tel

 

 

Wybrane kazania

audio 01

Msze święte

Niedziela

7:30  
9:00  
 10:30  - dla dzieci
12:00  - suma
15:00  
18:00  - dla młodzieży


Dni powszednie

7:00  
18:00  


Hospicjum

 niedziela:  godzina  16:00 
środa:  godzina  16:00

aaa

Biuro parafialne

 Biuro parafialne:

 

poniedziałek nieczynne

wtorek - piątek
15:00 - 17:00

sobota
10.00 - 12.00


Spowiedź św.
20 minut przed każdą Mszą św.


26 wsd koszalin26 barka tv   26 dobre media     26 dzielo biblijne   GN logo jpg newlogo diec