Oaza młodzieżowa PDF Drukuj Email

Ruch Światło-Życie (czyli tzw. Oazę) zainicjował Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Pragnął on stworzyć system ciągłej formacji chrześcijańskiej. Wychodząc z założenia, że prawdziwy rozwój życia chrześcijańskiego nie może być wydarzeniem jednostkowym, przypadkowym, czyli np. ograniczać się tylko do przygotowania do przyjęcia sakramentów świętych, ale musi trwać przez całe życie, następując krok po kroku.

Ruch Światło-Życie pragnie objąć swoim oddziaływaniem jak najszersze kręgi począwszy od dzieci (Oaza Dzieci Bożych), poprzez młodzież (Oaza Żywego Kościoła) aż po rodziny (Oaza Rodzin, zwana też Ruchem Domowego Kościoła).
Celem pracy formacyjnej Ruchu jest kształtowanie dojrzałej postawy chrześcijańskiej poprzez pogłębianie życia modlitewnego, sakramentalnego, wchodzenie w bliski kontakt ze Słowem Bożym, kształtowanie postaw społecznych, co ma prowadzić do gotowości podjęcia posługi (diakonii) w Kościele według rozeznanego w trakcie formacji powołania.

W naszej parafii wspólnota oazowa dopiero się tworzy. Zaczynaliśmy spotykać się w czwórkę. Są wśród nas osoby z gimnazjum, szkoły średniej i studenci.
Spotkania odbywają się w każdy piątek o g. 17:00. Zbieramy się przed kościołem i wspólnie przechodzimy do salki.

Spotkania rozpoczynają się modlitwą i śpiewem, rozmawiamy o Jezusie, Bogu Ojcu i Duchu Świętym, Maryi, Ich wpływie na nasze życie oraz o naszych problemach, sukcesach i całym naszym życiu.

Podczas wakacji spotkania w parafii będą zawieszone, a oazowicze będą mogli wzrastać w wierze podczas piętnastodniowych rekolekcji organizowanych przez Ruch Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na terenie diecezji i poza nią.

Wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa w życiu oazy naszej parafii zachęcamy do przyjścia na spotkanie w dowolny wtorek.
Serdecznie zapraszamy! Jest naprawdę super.

Odpowiedzialni za wspólnotę są: ks. Grzegorz Szymanowski (moderator) i s. Natalia Frączek ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej.

Kontakt:

Polecamy następujące strony:

Serwis ogólnopolski Ruchu Światło-Życie

Serwis Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Nasza oaza w seminarium PDF Drukuj Email

10. listopada 2012 r. do Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie pielgrzymowały wspólnoty Ruchu Światło-Życie z całej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

W XIX już pielgrzymce uczestniczyło ponad 600(!) osób: dorosłych, młodzieży i dzieci należących do różnych wspólnot w ramach Oazy. W tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć członków wspólnoty Ruchu Światło-Życie, która zawiązała się w naszej Parafii. Do seminarium pojechało czterech przedstawicieli (gimnazjalista, uczennice szkoły średniej i studentka) oraz dk. Grzegorz, s. Monika i s. Natalia - wszyscy z niebieskimi elementami w stroju (znakiem rozpoznawczym dekanatu Koszalin).

PLIKI  AUDIO

Wszystkie pliki audio