Bezpośredni kontakt z księdzem dyżurnym: tel. 518 906 766

RPSK PDF Drukuj Email

Rodzina Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego (RPSK) to grupa osób, którym szczególnie leży na sercu sprawa powołań kapłańskich. Seminarium Duchowne w naszej diecezji potrzebuje wsparcia nie tylko materialnego, ale również duchowego. To dlatego członkowie Rodziny Przyjaciół regularnie modlą się za wszystkich kleryków i wykładowców naszego Seminarium. Niektórzy biorą także udział w różnego rodzaju rekolekcjach proponowanych przez Seminarium w ciągu roku duszpasterskiego.

Spotkania Rodziny Przyjaciół w naszej parafii odbywają się w każdy I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej.

Grupa gromadzi się także w I czwartek miesiąca na adoracji od godz. 17:00.

Opiekunem wspólnoty jest ks. Grzegorz.

Oficjalna strona WSD Koszalin

 
Bp Domin - założyciel RPSK PDF Drukuj Email

Na kwietniowym spotkaniu (2014 r.) wspólnoty Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego poznaliśmy bliżej sylwetkę jej założyciela, biskupa Czesława Domina, ordynariusza naszej diecezji w latach 1992–1996. 15 marca minęła 18. rocznica jego śmierci. Zmarł w wyniku długiej i wyczerpującej choroby nowotworowej.

Choć bp Czesław pełnił posługę biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego zaledwie cztery lata, pamięć o nim nie ginie. Mimo upływu lat przy sarkofagu w koszalińskiej katedrze ciągle palą się znicze. W świadomości wielu ludzi śp. bp Domin zapisał się jako "biskup miłosierdzia".

Więcej…
 
Patron Słupska z "Rodziną" PDF Drukuj Email

Podczas grudniowego spotkania (2013 r.) członkowie Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego poznali sylwetkę błogosławionego Bronisława Kostkowskiego, kleryka wywodzącego się z terenów naszej diecezji.

Błogosławiony Bronisław był synem Marcina i Marii (z domu Wiśniewskiej). Według księgi chrztów kościoła parafialnego pw. Najświętszego Serca Jezusowego (św. Ottona) w Słupsku, gdzie został ochrzczony, urodził się w czwartek 11 marca 1915 roku.

Więcej…
 
Spotkanie RPSK z bł. Sandorem SDB PDF Drukuj Email

Na listopadowym spotkaniu (2013 r.) Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego członkowie tej wspólnoty poznali sylwetkę błogosławionego salezjańskiego zakonnika - ks. Stefana Sandora SDB.

Urodził się 26 listopada 1914 r. w Szolnok na Węgrzech. Był najstarszym z trzech synów Stefana i Marii Fekete. Ojciec pracował na kolei, zaś matka zajmowała się domem. Rodzice wychowywali synów w duchu głębokiej wiary katolickiej. Stefan ukończył studia na miejscowym uniwersytecie, zdobywając dyplom z metalurgii.

Więcej…
 
Spotkanie RPSK z o. Luli PDF Drukuj Email

Na październikowym spotkaniu (2013 r.) wspólnoty Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego (w pierwszy czwartek miesiąca) poznaliśmy kapłana, który dla Boga z własnej woli przez ponad 40 lat przeżywał piekło na ziemi.

Jego ciałem oprawcy grali w piłkę, nie szczędzono mu razów i kopniaków, torturowano prądem wtykając do uszu końcówki kabli, przywiązywano do pala głową w dół, głodzono i upokarzano. Albański jezuita Anton Luli miał zaledwie 37 lat kiedy po raz pierwszy trafił do komunistycznego więzienia.

Więcej…
 
Spotkanie RPSK z ks. Sudołem PDF Drukuj Email

W pierwszy czwartek miesiąca września (05.09.2013 r.) odbyło się pierwsze w tym roku duszpasterskim spotkanie Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Grupa, która w sposób szczególny modli się za kapłanów i kleryków naszej diecezji oraz o nowe, święte powołania kapłańskie, zapoznała się z sylwetką kolejnego świątobliwego kapłana, sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Biuro parafialne

BIURO CZYNNE

w czasie kolędy:

poniedziałek
nieczynne

wtorek - piątek
15:00 - 15:45

sobota
nieczynne

PLIKI  AUDIO

Wszystkie pliki audio
dostępne są po wybraniu:
-> Menu
-> Multimedia
-> Archiwum audio
-> rok 2011 - 2016

Nasza diecezja

Dzisiejsza data: 16 Sierpień 2018    |    Imieniny: Nora, Joachim, Roch
gototop